20 Haziran 2018, Çarşamba   |   English
SGI, Altix 3000 Akademik Tur Türkiye
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Eylül 2003, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Türkiye’de Datatek Bilgi Sistemleri (www.data-tek.com.tr) tarafından temsil edilen SGI (Silicon Graphics), Linux işletim sistemli yeni süper bilgisayarı Altix 3000’i akademik çevrelere tanıttı.

SGI, Ocak 2003’te lanse ettiği en yeni süper bilgisayarı Altix 3000’in akademik araştırmalarda kullanımına ilişkin uluslararası çerçevede düzenlediği “Altix Akademik Tur” tanıtım toplantılarının ilk bölümünü 16-17 Eylül 2003 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdi. Tanıtımın ilk bölümü kapsamında Koç, Boğaziçi ve İstanbul Teknik Üniversiteleri’nin mühendislik ve teknik birimleri ile görüşülerek Altix 3000’e ilişkin teknik bilgiler aktarıldı.

Türkiye’de yer alan bilimsel araştırma merkezlerine ve üniversitelere yönelik olarak gerçekleştirilecek Altix Akademik Tur programları gelecek dönemlerde de devam edecek.

Altix Academic Tur Kapsamında Türkiye’ye gelen ve teknik tanıtımlar düzenleyen SGI Teknoloji Çözümleri Yöneticisi Gabriel Koren;

    “Türkiye, özellikle bilimsel araştırmalar anlamında gelişen bir pazara sahip durumda. Özel kuruluşların ve araştırma merkezlerinin yanısıra bu alana yatırım yapan en önemli kuruluşların başında üniversiteler gelmekte. Altix 3000, bilimsel çalışmalar açısından ihtiyaç duyulan teknik yeterlilikleri yüksek kalite ile karşılayabilmekte”

dedi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Eylül 2003, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz