17 Temmuz 2018, Salı   |   English
Dell Technologies 3 yıl İçerisinde IoT Ar-Ge’sine 1 milyar $ Yatıracak
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Ekim 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Yeni IoT departmanıyla ürün ve hizmetlerini düzenleyen Dell Technologies, yeni IoT çağında 'Dağıtık Bilişim’in geri dönüşünü müjdeliyor

Dell Technologies, bugün Nesnelerin İnterneti (IoT) stratejisinin ve vizyonunun, yeni IoT çözümleri biriminin ve yeni ürünleri ile finansman seçeneklerini duyurdu. Böylece şirket, yenilikçi ve pratik çözümleri zenginleştirmek için makine öğrenimine olanak tanıyarak, müşterilerin karmaşık ve bölünmüş IoT ortamlarını yönetmesine yardımcı olacak.

Bilişimde yeni bir dağıtık model: IoT

İşletmeler, yaptıkları işi dijitalleştirdikçe yeni bir bilişim modeli ortaya çıkıyor. Son 15 yılda BT endüstrisinde hızla yükselen bulut bilişim, BT hizmetleri için merkezi bir yapı ortaya koyuyordu. Ancak günümüzde geldiğimiz noktada, telefonlardan otomobillere, lambalardan termostatlara hatta kalp ritmi takip cihazlarına kadar dağıtık yapıda verinin işlenmesine gerçek zamanlı olarak ihtiyaç duyuluyor. Bu cihazların artık merkezi bir bulut altyapısından saniyeler sonra bile gelecek yanıtı beklemeye tahammülleri yok.

Dell Technologies CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Michael Dell, “IoT temel olarak yaşamımızı, şirketlerin nasıl işletildiğini ve dünyanın nasıl çalıştığını değiştiriyor. Dell Technologies, IoT ve yapay zekanın bir araya geldiği dağıtık bilişim mimarisini baştan uca bağımsız bir ekosistem içerisinde sunuyor” dedi.

İşletmeler, kendi organizasyonları içerisindeki tüm IoT çözümlerini tek bir şirketten almanın gittikçe artan bir ihtiyaç olduğunu belirtiyor. Dell Technologies'in kapsamlı IoT yaklaşımı, entegre çözümlere ve özenle kurulmuş iş ortaklıklarına odaklanmanın yanı sıra müşterilere gerçek değer getirmek üzere tasarlanıyor ve aynı zamanda gelecek teknoloji ihtiyaçları için onları hazırlıyor.

Dell Technologies’in yeni IoT Birimi

VMware'nin CTO'su Ray O’Farrell liderliğindeki yeni Dell Technologies IoT birimi, müşterilerin Dell Technologies'in tüm benzersiz ve engin işletmeler ailesi içindeki teknolojileri, çözümleri ve hizmetleri kullanmasına yardımcı olacak. Dell Technologies IoT Genel Müdürü ve VMware CTO'su Ray O'Farrell, "Dell Technologies, hızla büyüyen IoT ve uç nokta hesaplama pazarındaki fırsatı çok önceden gördü" dedi ve şunları ekledi:

"Yeni IoT birimimiz, tüm Dell Technologies işletmeleri genelinde daha önce görülmemiş bir şekilde müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve onların daha hızlı bir şekilde iş değeri elde etmesine yardımcı olmak için çalışacak."

3 yılda IoT’nin geleceğine dev yatırım

Dell Technologies, önümüzdeki 3 yılda IoT ürünleri, çözümleri, laboratuvarlar, iş ortakları programı ve ekosisteme 1 milyar dolar yatıracağını duyurdu.

Kurumlara yönelik verimliliği artıran, riski azaltan, müşteri deneyimini iyileştiren ve özel kullanımlar için yeni gelir akışları ve iş modelleri yaratan gerçek IoT çözümleri bulunduğunu dile getiren Nesnelerin İnterneti Kıdemli Analisti Christopher R. Wilder, "Moor Insights & Strategy, IoT çözümleri belirlemeye, tasarlamaya ve kurmaya çalışan kurumların, işbirliği ortağı olarak Dell Technologies'i düşünmesini şiddetle tavsiye ediyor. Deneyimleri, geniş altyapı portföyleri, iyi düzenlenmiş iş ortağı programları, dünya standartlarındaki hizmetleri, destekleri ve global ölçekleri, onları sektörde birinci sınıf, uçtan uca IoT çözümleri sağlayıcısı olarak benzersiz bir konuma yerleştiriyor" dedi.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      12 Ekim 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz