17 Ağustos 2018, Cuma   |   English
Casper'dan En Hızlı Servis İddiası
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Eylül 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Yerel teknoloji markası Casper, son 2 yılda servis hizmetine yaptığı yatırımlarla İstanbul Ümraniye Merkez ve 7 Bölge servisiyle 1 saatte onarım hizmeti verdiğini açıkladı. Servise gelen müşterilere 1 saatte hizmet verilirken, ürününü kargo ile gönderen müşterilere de 1 gün içinde çözüm üretiliyor. Son bir yılda 7 bin Casper müşterisi, 1 saatte servis hizmetinden yararlandığı kaydediliyor.

Günde 1300 cihaz onarım kapasitesine sahip tecrübeli ve uzman ekibiyle sektör ortalamasına göre 4 kat hızlı onarım sürelerine ulaştığını açıklayan Casper’ın son 2 yılda servis hizmetine yaptığı yatırım, müşterilerine memnuniyet olarak yansımaya devam ediyor. Tüm servislerin onarım sürelerinin takip edilerek raporlandığı servisten hizmet alan tüm müşteriler, cihazlarının servise giriş ve çıkış anlarında SMS mesajlarıyla bilgilendiriliyor ve sonrasında hizmet kalitesini puanlamaları isteniyor. Ölçülebilir kaliteye ulaşan servis hizmetinden memnuniyet oranı yüzde 90’a ulaştığı bildiriliyor.

Servis noktaları sadece cep telefonu değil tüm Casper ürün grubuna hizmet veriyor. Dizüstü Bilgisayar, Masaüstü Bilgisayar, Tablet, Cep Telefonu, 2in1, AIO, Monitör ürün gruplarında 170 farklı modelin onarımını yapabilecek, teknisyen, yedek parça ve tüm altyapı her an hazır tutuluyor.

Onarım başarı oranı sektör ortalamasından 2 kat yüksek

Sadece en hızlı değil aynı zamanda en iyi onarım hedefi ile çalışan Casper, onarılmış cihazların herhangi bir nedenle yeniden servise dönüş oranı sürekli takip ederek, servislerin başarı performansını bu kritere göre puanlanıyor. Onarım başarı oranını son iki yılda 2,5 kat artırdığı kaydedilen Casper servisleri, sektörün en düşük geri dönüş oranları ile çalışıyor. Tüm servis alanlarının, teçhizatlarının ve teknisyen ekipmanlarının elektro statik deşarj (ESD) kurallarına uygunluğu, periyodik kontrollerle sağlanıyor. Düzenli olarak teknisyen eğitimleri yenileniyor, teknisyenler ve servisler sertifikalandırılıyor.

Mobil Servis, Jet Servis, Jet Turbo Servis sırada…

Pilot çalışmaları devam eden ve halen geliştirme aşamasında olan Android cihazlarda kullanılabilecek bir mobil uygulama ile Casper müşterileri; kendilerine en yakın servis noktasının nerede olduğunu, servisteki cihazlarının son durumunu öğrenebilecekler. Bu uygulama ile Casper sahipleri müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilecek ve merak ettikleri soruların cevaplarını öğrenebilecek, Casper ürünleri hakkında bilgi alabilecekler. Servis noktasına ya da ücretsiz kargo hizmeti alabilecekleri kargo şubesine gidecek vakti olmayanlar ise ev ya da işyerlerine kargo ya da moto kurye çağırabilecek.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      22 Eylül 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz