25 Haziran 2018, Pazartesi   |   English
Apple Yeni iPhone8 - X ve Bağlantılı Ürünlerini Tanıttı
Yazan: Ergün Dinçer      12 Eylül 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Apple bazılarının günlerdir beklediği etkinliği bugün gerçekleştirdi. Yeni Apple Park genel merkezindeki Steve Jobs Theatre'da yapılan tanıtımda çeşitli ürünlerdeki güncellemeler ve iPhone 8 ile iPhone X tanıtıldı.
Apple bazılarının günlerdir beklediği etkinliği bugün gerçekleştirdi. Yeni Apple Park genel merkezindeki Steve Jobs Theatre'da yapılan tanıtımda çeşitli ürünlerdeki güncellemeler ve iPhone 8 ile iPhone X tanıtıldı.

Açılışta Tim Cook, "Sesini duymayı çok seviyorum," diyerek Apple'ın efsanevi CEO'su Steve Jobs'tan kısa bir monolog sundu ve Jobs'un vizyonu hakkında biraz konuştu ve Jobs'ın ekrandaki resmine bakarak "bugün ve daima onu onurlandırıyoruz" dedi.

Daha sonra çeşitli sunumlara geçildi. Yeni Apple Watch "Series 3" önceki nesillere benziyor ve aynı boyutta ancak gömülü hücresel bir bağlantıya sahip. Bu da, çağrılara bağlı kalabilmeniz, İnternet bilgilerine erişebilmeniz ve telefonunuzu kullanmadan Apple Music'i telefonunuza bağlayabilmeniz anlamına geliyor. 15 eylülden itibaren 9 ülkede ve hücresel 399 $'dan, bağlantısız 329 $'dan başlayan fiyatlarla sipariş verilebilir olacak.

Apple, Watch artık sağlığa ve egzersizlere daha fazla odaklanıyor. Bu nedenle daha çok sağlık bilgisi gösterecek. Kalp atış uygulamasında güncellemeler daha fazla bilgi içerecek. Jimnastik yapmıyorken, kalp atışlarınız hızlanırsa, alarm çalarak sizi uyaracak. Apple, Stanford Medicine ile ortaklaşa yaptığı bir çalışma ile, atriyal fibrilasyonu saptamayı amaçladığını açıkladı.

cihazının yeni güncellemesinin görüntü kalitesinde, onlara destek veren televizyonlar için iki yeni gelişme var: daha yüksek çözünürlük için 4K, daha iyi renkler için HDR desteği. 15 Eylül'de siparişleri başlayacak, 22 Eylül'de 179 $ fiyatla satışa sunulacak. Apple Tv spor karşılaşmaları gibi canlı olaylar için kullanıcıları uyaracak.

Apple, iPhone7'de "S" güncellemesini atladı. Bunun yerine iPhone 8 ve 8 Plus olarak adlandırılan bir tamamen yeni cam tasarımını ortaya çıkardı. Yeni iPhone8 kablosuz şarj edebiliyor. Geliştirilmiş, daha canlı, "gerçek ton" ekran, daha iyi kameralar ve daha hızlı işlemci ile gümüş, uzay gri ve yeni bir altın kaplama renge sahip telefonların camının şimdiye kadar ki en dayanıklı cam olduğu ve telefonun su yalıtımı için mühürlendiği belirtildi.

iPhone8, 799 $ 'dan, iPhone8 Plus ile 699 $' dan başlayacak fiyatlarla satılacak. 15 eylülde siparişler, 22 eylülde satışlar başlayacak. Ülkemizdeki fiyatlar ve ne zaman geleceği henüz belli değil. Muhtemelen kasım sonunu bulacağı tahmin ediliyor.

19 Eylül'de piyasaya çıkan Apple'ın yeni iOS 11 İşletim sistemi Arttırılmış gerçeklik için destek sağlıyor. Yani gerçek dünya üzerine görüntü koymak mümkün oluyor. Mesela bir futbol oyununda iseniz, oyuncunun üzerine telefonunuzu tuttuğunuzda, onun istatistiklerini görebileceksiniz. Bu Apple'ın yeni heyecanı ama zaman içinde gelişmesi bekleniyor.

Bu arada geleceğin telefonu denilerek de iPhone X yani iPhone 10 gösterildi. bu iPhone'un daha üst modeli. Dizaynı hafif eğimli, 5,8 inçlik bir super retina ekranı var. Butelefonda "home" tuşu yok. Telefonu çalıştırmak için ekrana basıyorsunuz ve ana sayfaya gitmek için de, ekranın altında üstüne doğru kaydırma yapıyorsunuz.

iPhone X'i açarken kullanılıyor. Apple yöneticileri bunun parmak izli tanımadan daha kolay bir yöntem olduğunu düşünüyor. Sistemde yüzünüzün resmi 30.000 kızılötesi nokta ile modelleniyor. Bu resim Apple'ın ilk öğrenen makina algoritması ile işleniyor. Saç stilinizi değiştirseniz, gözlük taksanız, sakal bıraksanız bile sizi tanıyacağı kaydediliyor. Apple'a göre bu sistemin yanıltılma oranı milyonda 1.

iPhone X, 64 GB için 999 $'den başlıyor. Ön siparişler 27 Ekim'de başlayacak ve Kasım 3'den itibaren teslimatlar başlayacak.
Yazan: Ergün Dinçer      12 Eylül 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz