24 Haziran 2018, Pazar   |   English
Google, Telefon Üreticisi HTC'yi Satın Alacak mı?
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      08 Eylül 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Commercial Times adlı Tayvanlı bir haber sitesine göre Google, akıllı telefon üreticisi HTC'nin tamamını veya bir kısmını satın almak üzere. Bir dönem hayli popüler akıllı telefonlar çıkaran HTC, daha sonra ardarda başarısız modeller çıkardı. Yakın zamanda ise, sanal gerçeklik gözlükleri üretmeye başladı.

Commercial Times adlı Tayvanlı bir haber sitesine göre Google, akıllı telefon üreticisi HTC'nin tamamını veya bir kısmını satın almak üzere[1]. Bir dönem hayli popüler akıllı telefonlar çıkaran HTC, daha sonra ardarda başarısız modeller çıkardı. Yakın zamanda ise, sanal gerçeklik gözlükleri üretmeye başladı.

Google daha önce bir telefon markası yani Motorola'yı almıştı. Sonra sattı. Dolayısıyla yeniden bir telefon üreticisi ile ilgilenir mi? Uzmanlar Google'un HTC ile ilgilenebileceğini düşünüyor. Çünkü Google Pixel telefonları zaten HTC üretiyor.

Commercial Times da, HTC'nin zayıf mali durumunun ve Google'ın "yazılım, içerik, donanım, ağ, bulut ve [AI] entegrasyonunu mükemmelleştirme" arzusunun, bu satışın itici gücü olabileceğini yazdı. Gazeteye göre, Google sadece akıllı telefon ARGE ekibini satın alabilir.

Her 2 şirket de konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamış durumda. O nedenle durumun ne olduğu henüz net değil.


[1] HTC - Google Satın Alma ile Birleşiyor
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      08 Eylül 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz