25 Haziran 2018, Pazartesi   |   English
BTK, 15 Temmuzda GSM Operatörlerini Bedava Wifi için Görevlendirdi
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      15 Temmuz 2017, Cumartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programları çerçevesinde BTK’nın görevlendirmesiyle GSM Operatörleri Türkiye’nin dört bir yanında ücretsiz WiFi hizmeti verecek.
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programları çerçevesinde BTK’nın görevlendirmesiyle GSM Operatörleri Türkiye’nin dört bir yanında ücretsiz WiFi hizmeti verecek.

Konuya ilişkin açıklamasında BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, iletişimin 15 Temmuz 2016’da da bugünkü gibi kesintisiz devam ettiğini vurgulayarak, “Biz iletişim dünyasının fertleri olarak, görevlerimizin bilinci içerisindeyiz. Kesintisiz ve kaliteli bir iletişim hizmeti sunmak yolunda gece-gündüz demeden çalışmalı ve dünya içerisindeki öncüler arasındaki yerimizi almalıyız.” dedi.

GSM operatörleri tarafından Türkiye’nin 22 farklı ilinde BTK tarafından belirlenen yerlerde mobil istasyonlar vasıtasıyla vatandaşlara ücretsiz WiFi hizmeti sağlanacak. Bu hizmetin operatörler tarafından ücretsiz verileceği tüm abonelere SMS mesajları aracılığıyla bildirilecek.

GSM operatörleri Ankara Kızılay ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Gişeler Yanı, Kısıklı Meydan, İzmir Konak Meydanı gibi önemli noktaların yanı sıra Türkiye genelinde toplamda 119 Mobil İstasyon ve 333 Access Point ile vatandaşlara ücretsiz WiFi hizmeti verecek.

Türkiye genelinde Turkcell; 46 Mobil İstasyon ve 184 Access Point ile, Türk Telekom; 33 Mobil İstasyon ve 109 Access Point ile, Vodafone; 40 Mobil İstasyon ve 40 Access Point ile vatandaşlara ücretsiz WiFi hizmeti verecek.

Ayrıca GSM operatörleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü çerçevesinde abonelerine ücretsiz konuşma, mesajlaşma ve internet paketi hediye edecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde:

  • Turkcell, her yöne 500 dakika, her yöne 1000 SMS, 1 GB internet ve BiP'ten yapılan aramalarda geçerli her yöne 1000 dakika;
  • Vodafone, şebeke içi 600 dakika, şebeke içi 1000 SMS, 1 GB internet,
  • Türk Telekom, sabit ev/iş telefonları arasında ve ankesörlü telefon ev/iş telefonları arasında sınırsız görüşme;
  • Avea, her yöne 1000 dakika, şebeke içi sınırsız dakika, her yöne 5000 SMS hediye edecek.
  • TTNet ise, internet kullanımlarını Adil Kullanım Noktası’na (AKN) dâhil etmeyecek ve AKN aşımları sebebiyle hız düşümü yaşayan abonelerin hızlarını, mevcut paket hızlarına yükseltecek.
  • TÜRKSAT’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, "kabloTV giriş paket", "temel paket" ve "üst paket" tarifelerindeki müşterilere 15 Temmuz 2017 00:01-16 Temmuz 2017 23:59 tarihlerinde tüm kanallar şifresiz olarak sunulacak.
    Şirket, "Kablonet AKN'li ekosınırsız", "kotalı", "duran kotalı", "kullandığın kadar öde" tarifelerindeki müşterilerinin AKN/kotalarını saymayacak.
  • Kabloses "her yöne paket" tarifelerindeki müşterilere her yöne 100 dakika konuşma paketi ücretsiz tanımlanacak.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      15 Temmuz 2017, Cumartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz