20 Haziran 2018, Çarşamba   |   English
Kaspersky Lab, Trusted Advisors Summit’te Sektör Trendlerini ve Güncel İş Gündemini Paylaştı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      18 Mayıs 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
META bölgesi olarak adlandırılan Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’yı kapsayan bölgeden 100’ün üzerinde iş ortağı 10-13 Mayıs tarihlerinde Kaspersky Lab’ın Trusted Advisors Summit etkinliği kapsamında Abu Dabi’de bir araya gelerek, şirketin büyük kurumsal şirketlere ve KOBİ’lere yönelik “Go Big Plan” adı verilen iş yaklaşımı hakkında bilgilendirildi.

META bölgesi olarak adlandırılan Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’yı kapsayan bölgeden 100’ün üzerinde iş ortağı 10-13 Mayıs tarihlerinde Kaspersky Lab’ın Trusted Advisors Summit etkinliği kapsamında Abu Dabi’de bir araya gelerek, şirketin büyük kurumsal şirketlere ve KOBİ’lere yönelik “Go Big Plan” adı verilen iş yaklaşımı hakkında bilgilendirildi.

Şirketin üst düzey yöneticileri ve uzmanları, Kaspersky Lab’ın küresel ve META bölgesi özelindeki stratejilerinin yanı sıra, katılımcılarla 4 yıllık bir kalkınma planını ve siber güvenlik sektöründeki trendlerle ilgili son bilgileri paylaştı. İş ortakları, Kaspersky Lab’ın çözümleri hakkında ve iş yönetimi alanında eğitimlere de katılırken, bazıları üstün performanslarından ve Kaspersky Lab’a iş geliştirme konusundaki katkılarından dolayı ödüllendirildi.

Etkinliğe katılan ve kritik altyapıların siber güvenlikle ilgili kilit sorunları hakkında bir sunum yapan Eugene Kaspersky,

  "Bu gibi etkinlikler, iş ortaklarımızla tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak, birbirimizi siber güvenliğin ve sektörün zorlukları konusunda güncellemek açısından çok önemli. En son küresel fidye yazılımı salgınının da gösterdiği gibi siber tehditlerin oluşturduğu tehlike giderek artıyor, hatta skandal boyutlarına ulaşıyor. Bu önemli bölgedeki müşterilerimiz için en üst seviyede korumanın sağlanması için iş ortaklarımızla birlikte çalışmamız gerekiyor. Bu zorlu işleri arasında vakit ayırıp konferansa katılanlara teşekkür ediyorum. Gelişmeye devam eden tehdit manzarasına bakılırsa tehditlerle mücadele konusunda daha çok mesai harcamamız gerekecek”

dedi. Etkinliğe katılan Kaspersky Lab Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Maxim Frolov ise, META bölgesi özelindeki iş geliştirme planlarını anlattı. Frolov şunları söyledi :

  “Tüm dünyada uzmanlarımızla birlikte, Kaspersky Güvenlik İstihbaratı Hizmetleri, benzersiz Kaspersky Industrial CyberSecurity ve güvenli işletim sistemimiz gibi Ar-Ge çalışmalarına sürekli yatırımlar yapıyoruz. Ayrıca iş ortağı programımızı da karlılık odağında inşa ederek, iş yapma kolaylığı ve tedarikçi desteğiyle güçlendiriyoruz. Bu bileşenler sayesinde iş ortaklarımızla birlikte META bölgesinde daha başarılı olacağız”.

Ödül töreninde çeşitli kategorilerde en yüksek performansı gösteren iş ortakları şöyle oldu:

  Yılın Çözüm Ortağı – META – Openworx, Güney Afrika
  Yılın Kurumsal Çözüm Ortağı – Afrika – DataTegra, Güney Afrika
  Yılın Kurumsal Çözüm Ortağı – Ortadoğu - MDS, BAE
  Yilın KOBİ İş Ortağı – KİK - Delta Line International BAE
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Levant - Teledata, Lübnan
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Kuzey Afrika - SoftTrend, Mısır
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Batı Asya - Vira Ertebat ParsPouya, Batı Asya
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Güney Afrika - AVeS Cyber Security, Güney Afrika
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Doğu Afrika - Creative Computer Systems, Etiyopya
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Batı Afrika - Ivoprest, Fil Dişi Sahilleri
  Yilın KOBİ İş Ortağı – Türkiye - Datakey, Türkiye

13 sektörde, dünyanın 30'dan fazla ülkesinde faaliyet gösteren ve Abu Dhabi'nin önde gelen stratejik yatırım şirketi Mubadala Havacılık, Yenilenebilir Enerji ve Bilgi Teknolojileri Genel Sekreteri Halid Abdulla Al Qubaisi şunları söyledi :

  “BT dahil olmak üzere yüksek teknolojiyle ilgili sektörlerde çalışmak ilham verici çünkü gelişim o kadar hızlı ki, birkaç yıl içinde bile büyük değişiklikler görebiliyorsunuz. İnsanlara refahına ve şirketlerin başarısına katkıda bulunuyor. Ancak, akıllı şehirlerde kullanılanlar gibi birçok yenilikçi teknolojinin, güvenlik göz önünde bulundurularak uygulanması gerekiyor. Körfez bölgesinde faaliyet gösteren ve kendini bölgede ticaretin ve siber güvenliğin gelişimine adamış pek çok seçkin şirketin Kaspersky Lab sayesinde bu konferansta bir araya geldiğini görmek harika. Etkinlik çok bilgilendirici ve yaratıcı”.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      18 Mayıs 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz