25 Haziran 2018, Pazartesi   |   English
Turkcell Mobil İnternet Kesintisi Yaşadı
Yazan: Mehmet Tasnikli      04 Mayıs 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bugün akşam saatlerinde Turkcell mobil kullanıcıları ses ve veri iletişimde sorun yaşamaya başlayınca, sosyal medyada çok sayıda mesaj görüldü. Turkcell mesajlara cevaben "Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır." açıklamasında bulundu. Yaşanan sorun 21.30 sıralarında düzeltildi.
Bugün akşam saatlerinde Turkcell mobil kullanıcıları ses ve veri iletişimde sorun yaşamaya başlayınca, sosyal medyada çok sayıda mesaj görüldü. Turkcell mesajlara cevaben "Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır." açıklamasında bulundu.

Sorun 21.30 sıralarında düzeltildi. Turkcell, resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak, “Şebekemizde meydana gelen geçici ses ve data trafiği sorunu çözülmüştür. Yaşanan teknik aksaklık için tüm müşterilerimizden özür dileriz” dedi. Ancak sorunun neden meydana geldiğine dair bir açıklama verilmedi.
Turkcell'in çökmesi sonrasında, sosyal medyadan da gelen talepler üzerine, kullanıcılarına hediye önerdi. Bunun için de bir anket düzenledi. Bu anket şu şekilde;
Bizim baktığımız saatte 3000 kişi ankete katılmıştı; % 88'i 1 GB internet, % 3'ü SMS ve kalan % 9 ilave konuşma talep ediyordu.

Diğer yandan sosyal medya kullanıcılarından konuyla ilgili "orantısız espriler" görüldü. Aşağıda bir kaç örnek sunuyoruz;Yazan: Mehmet Tasnikli      04 Mayıs 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz