26 Nisan 2018, Perşembe   |   English
Telia Turkcell'deki Doğrudan Hisselerinden % 7 Sattı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      04 Mayıs 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Turkcell'in ana hissedarlarından Telia Company, Turkcell'in sermayesinin yüzde 7'sine karşılık gelen, doğrudan sahip olduğu 155 milyon adet hisseyi hisse başına 11.45 liradan ismi henüz açıklanmayan kurumsal yatırımcılara sattı.
Turkcell'in ana hissedarlarından Telia Company, Turkcell'in sermayesinin yüzde 7'sine karşılık gelen, doğrudan sahip olduğu 155 milyon adet hisseyi hisse başına 11.45 liradan ismi henüz açıklanmayan kurumsal yatırımcılara sattı. Satış sonrasında Telia'nın Turkcell'de doğrudan payı yüzde 14'ten yüzde 7'ye geriledi. Telia'nın Turkcell Holding üzerinden Turkcell'de dolaylı yoldan sahip olduğu yüzde 24 payda bir değişiklik olmadı.

Toplam 1.77 milyar liralık hisse satışı ile Telia Sonera'nın Turkcell'de sahip olduğu doğrudan ve dolaylı pay yüzde 38'den yüzde 31'e indi. Uzmanlar Turkcell'in kontrol yapısında bir değişiklik olmayacağını belirtti. Hissenin satış fiyatı Turkcell'in dünkü kapanış fiyatının yüzde 7.7 altında bulunuyor.

Telia'nın açıklamasına göre 90 gün süreyle doğrudan sahip olduğu Turkcell hisselerinde satış yapmamayı taahhüt etti. Telia ayrıca Turkcell'in yüzde 51'ine sahip olan Turkcell Holding'in Turkcell hissesi satmasını beklemediğini belirtti.

Telia CEO'su Johan Dennelind, yazılı açıklamada, "Turkcell'deki doğrudan payımızın Turkcell Holding'deki açmazda stratejik çözüm için herhangi bir etkisinin olmadığı değerlendirilmiştir. Kurumsal yönetimin tekrar sağlanması ve şirketin çekici sermaye yönetim politikasını tekrar belirlemesi için Turkcell'deki hissedarlığımıza çözümler bulmak için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz" denildi.

Hisse satışı için dün başlatılan hızlı talep toplama sürecini BofA Merrill Lynch, Citi ve UBS yönetti. Hisselerin satıldığı kurumsal yatırımcılar açıklanmadı
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      04 Mayıs 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz