23 Şubat 2018, Cuma   |   English
Hamburgerci McDonalds'ın Trump'ı Aşağılayan Tweet'i Acilen Silindi ve Hesabın Hacklendiği İddia Edildi
Yazan: Mehmet Tasnikli      16 Mart 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Hamburgerci MacDonalds'ın kurumsal hesabından bugün atılan bir tweet, epeyce heyecan yarattı çünkü Başkan Trump'a saldırıyordu. Tweet bir sürü beğeni aldıysa da, 20 dakika sonra silindi. Şirket ise 1 saat sonra hesabın ele geçirildiği açıklamasında bulundu ve konunun soruşturulduğunu açıkladı.

Trump 1 yıl kadar önce başkanlık kampanyası sırasında bir TV programında, McDonald's ve diğer fast-food zincirlerini beğendiğini ve bunların sıkı standartları olduğunu söylemişti. Daha sonra da, özel jetinde McDonalds yerken görüntülendiği resimlerini sosyal medyadan yayınlamıştı. Acaba pişman oldu mu ?

Bunu soruyoruz, çünkü; Hamburgerci MacDonalds'ın kurumsal hesabından bugün atılan ve başkan Trump'a saldıran bir tweet, epeyce heyecan yarattı. Oysa, Beyaz Saray eski Basın Sözcüsü ve Eski Başkan Obama'nın kıdemli kampanya danışmanlığı görevlerinde bulunmuş olan Robert Gibbs'in Kurumsal İletişim Başkanlığı'nı yürüttüğü McDonald's firması siyasete bulaşmamasıyla biliniyor.

Tweet bir sürü beğeni aldıysa da, 20 dakika sonra yok edildi. McDonalds 1 saat sonra hesabın ele geçirildiği açıklamasında bulundu ama nasıl olduğuna ya da bu mesajın kim tarafından atıldığına dair bir bilgi verilmedi. Sadece konunun soruşturulduğunu ve Twitter'a da bildirildiğini açıkladı.Silinmeden önceki sürede, McDonalds sayfasının tepesine sabitlenmiş olan (pinned) tweet bir yandan Trump'ı aşağılarken, diğer yandan Barack Obama'nın geri dönmesini şu sözlerle talep ediyordu; "Gerçekte bir başkanın iğrenç numunesisin, Barack Obama geri gelse çok sevinirdik. Ayrıca küçücük ellerin var".

Olay sonrasında Trump destekçilerinden #BoycottMcDonalds içeren mesajlar atıldı ama çok yüksek etki alamadı. Diğer yandan Trump'ın özel jetinde McDonalds yediğine dair fotoğrafı kısa bir süre sonra ulaşılmaz oldu.

Melih Gökçek de Yanlışlıkla Özel Mesajı Açığa Tweet Attı

Benzer bir olay da dün Türkiye'de yaşandı. Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek, özel gönderim yapmak istediği paylaşımı halka açık tweet olarak gönderdi. Tweet'in içeriği Cumhurbaşkanı İbrahim Kalın ile ilgili olduğundan, sosyal medyada heyecan yarattı. Gökçek paylaşımını kısa bir süre sonra yoketti.

Gökçek attığı tweette, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ilgili bir haberi paylaştı. Paylaştığı haberde "Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanı İbrahim Kalın, CIA raportörü çıktı" iddiası ileri sürülüyordu.

Melih Gökçek olayın ardından Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

    "Twit alemi. Fetocu alçakların İbrahim Kalın kardeşimle ilgili daha önce yaptıkları haberi tekrar gündeme getirmek istediklerini gördüm. İbrahim'e bu linki direkt mesaj atmaya çalışırken sehven yanlış tuşa basmışım mesaj genele düştü... Kimse bundan bir ekmek çıkartmaya kalkmasın... İbrahim Kalın kardeşimle de konuştum. Fetocuların ilk defa Taraf gazetesinde dile getirdikleri bu yalan ve alçak haberin hiçbir kıymeti yoktur. Fetocular attığınız bu iftiraların içinde kendiniz boğulacaksınız..."
Yazan: Mehmet Tasnikli      16 Mart 2017, Perşembe      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz