21 Mayıs 2018, Pazartesi   |   English
Bavyera Veri Koruması Kurulu’ndan Kişisel Veri Güvenliği Onayı Alan İlk TV Markası Vestel Oldu
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Mart 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Veri koruma kurulları arasında otorite sayılan, Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Bavyera Veri Koruması Kurulu tarafından kişisel veri güvenliğini sağlayan ilk televizyon markası Vestel seçildi. Vestel, tüm dünyadaki rakiplerini geride bırakarak, geliştirdiği ‘Gizlilik & Veri Koruması’ sistemi ile Bavyera Veri Koruması Kurulu tarafından Koreli ve Japon devlere örnek gösteriliyor.

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, Smart TV’leri için geliştirdiği veri koruması sistemi ile dünya devlerini geride bırakarak bir ilke imza attı. Vestel, 2015 yılında Bavyera Veri Koruması Kurulu tarafından Almanya pazarında faaliyet gösteren 13 Smart TV üreticisinin veri koruması mevzuatına uygunluğuyla ilgili başlattığı soruşturmayı geçerek, veri koruması çalışmasını tamamlayan ilk marka oldu.

İki yıldır Alman veri koruması mevzuatı çerçevesinde hummalı bir çalışma sergileyen Vestel, ortaya çıkardığı ‘Gizlilik & Veri Koruması’ ile tüm teknik ve hukuki gereksinimleri eksiksiz yerine getirerek cezai yaptırım riskini ortadan kaldırdı. Vestel’in bu çalışması tüm global Smart TV üreticilere emsal teşkil edecek nitelikte bir çalışma olarak kabul edildi ve Bavyera Veri Koruması Kurulu tarafından dünya devlerine örnek gösterilmek üzere istendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan; “Vestel sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da önde gelen teknoloji şirketlerinden biri. Her zaman dile getirdiğimiz bu iddiamızı aldığımız onay ile bir kez daha kanıtladık. Vestel olarak televizyon pazarında Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ise ilk iki üreticinden biriyiz. TV üretimindeki başarımızı ilk yerli akıllı TV, ilk yerli Ultra HD Curved TV’yi, ilk yerli en ince OLED TV’yi ve ilk yerli Android TV’yi, üreterek pekiştirdik. Şimdi ise dünya çapındaki rakiplerimizi geride bırakarak böylesine önemli bir konuda Avrupa’daki tüm veri koruma kurulları tarafından örnek alınan Bavyera Veri Koruması Kurulu tarafından tescillenmiş olmak hepimizi gururlandırdı.” şeklinde konuştu.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      14 Mart 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz