20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Bitcoin için ABD'den Beklenen Karar Olumsuz Çıktı
Yazan: Mehmet Tasnikli      10 Mart 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
2 gün evvel yazmıştık, Bitcoin konusunda beklenen kararın olumsuz çıkma olasılığı nedeniyle fiyatlar düştü diye [1], öyle oldu yani karar olumsuz çıktı. Bitcoin yatırımcı ve girişimcileri ikiz kardeşler Tyler ve Cameron Winklevoss'un, bitcoinin bir yatırım aracı olarak onaylanması yönündeki talepleri, Amerikan para piyasası düzenleyicisi tarafından reddedildi.

2 gün evvel yazmıştık, Bitcoin konusunda beklenen kararın olumsuz çıkma olasılığı nedeniyle fiyatlar düştü diye [1], öyle oldu yani karar olumsuz çıktı. Bitcoin yatırımcı ve girişimcileri ikiz kardeşler Tyler ve Cameron Winklevoss'un, bitcoinin bir yatırım aracı olarak onaylanması yönündeki talepleri, Amerikan para piyasası düzenleyicisi tarafından reddedildi. "

SEC kararı ; "Komisyon, önerilen bu kural değişikliğini onaylamıyor çünkü teklifi, Exchange Act'ın 6. Bölümünde (b) (5) ile tutarlı bulmuyor; Ulusal menkul kıymet borsası kuralları dolandırıcılık ve manipülatif eylemleri ve uygulamaları önlemek, yatırımcıları ve kamu yararını korumak için tasarlandı. " şeklinde verdi ve onaylanabilmesi için "ilgili emtiaların veya türev ürünlerin ticareti için önemli pazarlarla gözetim paylaşımı anlaşmaları yapılmasına" ve ikinci olarak bu pazarların düzenlenmesine "ihtiyaç olduğunu belirtti.

Karar sonrasında Tyler Winklevoss e-posta yoluyla : "iyimser olmaya devam ediyor ve COIN'i [Bitcoin için önerilen işaret] piyasaya sürmeyi taahhüt ediyoruz ve SEC personeliyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu yolculuğa 4 yıl önce başladık. Bu düzenlemenin pazar ve yatırımcıların güvenliği açısından önemli olduğu konusunda SEC ile aynı fikirdeyiz." şeklinde bir açıklama yaptı.

Zaten karar açıklanmadan önce Bitcoin düşüşe geçmişti, karar sonrasında 1.300 $'dan % 1,3'lük düşüşle 1.060 $'a gelindi. Ancak sonra 1.100 $'a doğru bir düzelme oldu. Böylece piyasadaki toplam para değeri 20.5 milyar $'dan 18 milyar $'a düşmüş oldu. Ama yatırımcıları EFT kararının çok da etkili olmayacağı düşüncesinde; "Zaten 8 yıldan beri Bitcoin EFT olmadan gelişiyor" diyorlar.

Winklevoss'lar, Harvard Üniversitesinde Mark Zuckerberg'e para veren ve daha sonra Facebook fikrinin çalındığını iddia eden ikizler olarak tanınıyor. Sonraki maceraları Bitcoin oldu. 4 yıldan bu yana Bitcoin işindeler. Gemini isimli elektronik para değişim işini yönetiyorlar. Winklevoss Capital isimli yatırım firmaları da startuplara yatırım yapıyor.[1] Bitcoin'de Amerikan Düzenleyici Endişesi ile Satışlar Geldi ve Fiyat % 6 Düştü
Yazan: Mehmet Tasnikli      10 Mart 2017, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz