20 Haziran 2018, Çarşamba   |   English
WikiLeaks, ABD'li Frankfurt Konsolosluğunun 'CIA Hacker Üssü' Olduğunu İddia Ediyor 
Yazan: Mehmet Tasnikli      07 Mart 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Wikileaks yeni raporunda CIA'nın dünya çapında iPhone'lara, Microsoft Windows'a ve hatta Samsung TV'lere nasıl saldırıda bulunduğunu açıklıyor ve Alman finans merkezinin önemli bir saldırı merkezi olduğunu iddia ediyor. "Tarihteki en büyük istihbarat yayını" olarak adlandırılan yeni raporda CIA'in hacker hareketlerini açıklayan yaklaşık 9.000 belge yayınlandı.

Wikileaks yeni raporunda CIA'nın dünya çapında iPhone'lara, Microsoft Windows'a ve hatta Samsung TV'lere nasıl saldırıda bulunduğunu açıklıyor ve Alman finans merkezinin önemli bir saldırı merkezi olduğunu iddia ediyor. "Tarihteki en büyük istihbarat yayını" olarak adlandırılan yeni raporda CIA'in hacker hareketlerini açıklayan yaklaşık 9.000 belge yayınlandı. Yayınlanan belgeleri Associated Press için inceleyen bir uzman "gerçek" olduklarını belirtti.

WikiLeaks, Salı günü yayınlanan "Vault 7" belgelerinde, Amerikan istihbarat örgütünün tüm hack kapasitesini ve iPhone'lar, Android telefonlar, Microsoft Windows'lar ve hatta Samsung TV'ler gibi cihazlara gizlice nasıl girdiğini ve hatta nasıl gizli mikrofonlara dönüştürdüğünü açıkladı.

Bu belgelere göre, 5.000 kişilik CIA hacking bölümü, geçen yılın sonuna kadarki sürede, binlerce hack sistemi, truva atı, virüs ve "silah haline gelmiş" zararlı yazılım üretti.

WikiLeaks, CIA'in kendi NSA'ini yarattığını, buna karşılık hesap vermek zorunda kalmadığını, harcadığı bütçe konusunda kamuoyu sorularına muhatap olmadığını söylüyor.

WikiLeaks'e iletilen belgelerin kaynağının, bu belgelere ulaşabilen ABD hükümetinin eski bir hackerı ya da çalışanı olduğu söyleniyor.

Frankfurt'taki ABD Konsolosluğunun, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki bilgisayar korsanları için "gizli üs" olarak kullanıldığı bildirildi. Bu korsanlara Dışişleri Bakanlığı tarafından diplomatik pasaportlar verildi ve gümrük yetkililerine kendilerinin konsolosluk için çalışan teknik danışmanlar olduğunu söylemeleri istendi.
Yazan: Mehmet Tasnikli      07 Mart 2017, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz