20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Apple, Hindistan'da iPhone Üretmeye Başlıyor
Yazan: Mehmet Tasnikli      06 Şubat 2017, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Apple fiyatı pahalı bulunduğu için görece daha küçük oyuncu olduğu Hint pazarının orta sınıfına daha çok iPhone satmak istiyor ve bunun paralelinde kısa bir süre sonra iPhone üretimini Hindistan'da yapmaya başlayacağını açıkladı.
Apple fiyatı pahalı bulunduğu için görece daha küçük oyuncu olduğu, Hint pazarının orta sınıfına daha çok iPhone satmak istiyor ve bunun paralelinde kısa bir süre sonra iPhone üretimini Hindistan'da yapmaya başlayacağını açıkladı. Üretilen telefonların tamamı yerel pazarda satılacak. Apple Hindistan pazarında fiyatını aşağıya çekecek.

1,25 milyar nüfusa sahip olan Hindistan'da, 2020 yılına kadar 750 milyon mobil telefon satılacağı kaydediliyor. Apple ise 2016 yılında 2,5 milyon iPhone sattı. Bu % 2 pazar payı ve 10cu telefon satıcısı olmak anlamına geliyor. Hindistan pazarında lider mobil telefon satıcısı Samsung'un pazar payı % 23.

Hindistan'ın 4 güney eyaletinden birisi olan Karnataka'nın Bilişim Bakanı Priyank Kharge, iPhone'ların Hindistan'ın teknoloji merkezi olan başkent Bangalore'da yapılacağını açıkladı. Tim Cook ise, bu hafta yaptığı açıklamada, önemli bir yatırım yapılacağını söyledi. Apple'dan da cuma günü bu konuda bir tweet atıldı;
ve şöyle bir açıklama yer aldı;

    Apple nisan sonunda Hindistan'da iPhone üretmeye başlıyor. Bangalore / Karnataka'daki fabrika Wistron tarafından işletilecek ve üretilen cihazlar yerel pazarda satılacaktır. Apple, bu üretimin Hindistan'daki iPhone varlığını geliştirmesini ümit ediyor.

Wistron Tayvanlı bir elektronik üreticisi. Hindistan'da son zamanlarda yatırım koşulları esnek hale geldi ve firmalara koşulları sağlamak için 8 yıla kadar süre verildi.
Yazan: Mehmet Tasnikli      06 Şubat 2017, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz