26 Nisan 2018, Perşembe   |   English
Apple Kullanıcıları AppStore Üzerinden Alışveriş Ederken, AIDS ile Mücadele (RED)’e Destek Sağlayabilecekler
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      30 Kasım 2016, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bu yıl, Apple müşterileri çok sevdikleri oyunları oynarken, yılbaşı dönemi öncesinde sevdikleri için alışveriş yaparken veya The Killers imzalı, yılbaşına özel (RED) albümünü dinlerken bu mücadeleye destek verebilecekler.

Apple, Dünya AIDS Günü için müşterilerinin (RED)’in AIDS’ten uzak bir nesil yaratma misyonuna katkıda bulunmasını sağlamak üzere her zamankinden daha fazla yol sunuyor. Apple dünya çapında Global Fund’a en büyük katkıyı sağlayan kurumsal şirket ve bu yıl Apple’ın AIDS’e son verme mücadelesinde (RED)’e sağladığı desteğin 10. yıldönümü.

(RED)’in imza attığı çok önemli çalışmalar, dünyada AIDS’in en çok görüldüğü yer olan Sahra Altı Afrika bölgesinde hayat kurtaran ilaçlara erişim açısından yaşanan eşitsizliği ortadan kaldırmayı amaçlıyor. (RED) tarafından toplanan bağışlar, danışmanlık, testler, hastalık önleme ve en önemlisi HIV’nin annelerden doğmamış çocuklarına geçmesini engelleyen, hayat kurtarıcı ARV ilaçları sunan programlara fon sağlıyor.

Apple CEO’su Tim Cook, “Hayat, bir insanın verebileceği en önemli hediye,” açıklamasını yaptı ve şöyle ekledi: “(RED)’in vizyonu ve kararlılığı sayesinde, AIDS’ten uzak bir nesil, erişebileceğimiz bir amaca dönüştü. Dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bırakmak istiyoruz. Bu yüzden (RED) ile kurduğumuz uzun soluklu ortaklık bizim için büyük önem taşıyor.”

Bu yıl, Apple müşterileri çok sevdikleri oyunları oynarken, yılbaşı dönemi öncesinde sevdikleri için alışveriş yaparken veya The Killers imzalı, yılbaşına özel (RED) albümünü dinlerken bu mücadeleye destek verebilecekler.

Önümüzdeki hafta boyunca, App Store’da yer alan, yarış ve spordan strateji, bulmaca ve aksiyona kadar birçok oyun kategorisindeki en popüler oyunlardan bazıları, sadece App Store’a özel olarak sınırlı bir süre için özel (RED) içerikleri sunacak. İlgili uygulama içi satın alımlardan elde edilen tüm gelir Global Fund’a bağışlanacak.

Katılımcı 20 oyun arasında Angry Birds 2, Angry Birds POP!, Best Fiends, Best Fiends Forever, Boom Beach, Candy Crush Jelly Saga, Clash of Clans, Clash Royale, CSR2, Episode, Farm Heroes Saga, FarmVille: Tropic Escape, FIFA Mobile, Hay Day, MARVEL Contest of Champions, PewDiePie’s Tuber Simulator, Plants vs. Zombies Heroes, SimCity BuildIt, War Dragons ve YAHTZEE With Buddies bulunuyor.

Apple, müşterilerin yıl boyu satın alabileceği mevcut (PRODUCT)RED ürün serisine ek olarak, bugünden itibaren iPhone 7 için Smart Battery Case, iPhone SE Kılıfı, Beats Solo 3 Wireless Kulak Üstü Kulaklık ve Pill+ Taşınabilir Hoparlör olmak üzere dört yeni (RED) ürününü satışa sunuyor.

Beş kıtada bulunan 400’den fazla Apple Store, Apple’ın mağazalarında (RED)’e yönelik olarak sağladığı en geniş kapsamlı desteği sunarak, Dünya AIDS Günü için görünürlüğü artırmak amacıyla kırmızı logolar kullanacak veya (RED) vitrin çıkartmaları uygulayacak. Apple Store çalışanları, müşterilerimizin (RED)’e ve AIDS ile mücadeleye sağladığımız desteğe katkıda bulunmaları için sunulan tüm yolları paylaşacaklar.

Apple, yarından itibaren 6 Aralık’a kadar bir Apple Store’dan, apple.com adresinden veya Apple Store Uygulaması‘ndan Apple Pay ile yapılacak her satın alma işlemi için, 1 milyon ABD dolarına kadar olmak üzere (RED)’in misyonuna 1 dolar bağışta bulunacak. Bank of America da yine 1 milyon ABD dolarına kadar olmak üzere, bankaya ait kartlarla yapılan her Apple Pay işlemi için bağış yapacak.

Dünya çapındaki müşteriler de iTunes üzerinden doğrudan (RED)’e bağış yapabilirler. ABD’de, (RED)’in misyonunu konu alan The Lazarus Effect adlı belgesel iTunes Film Arşivi’nden ücretsiz olarak indirilebilecek.

The Killers’ın 10 yılbaşı single’ının yanı sıra “I’ll Be Home for Christmas” isimli yeni parçasını da içeren yılbaşı albümü “Don’t Waste Your Wishes”, sadece iTunes’da sunuluyor. ABD’de bu albümün satışından elde edilen gelirin tamamı Global Fund’a bağışlanacak.

Geçtiğimiz 10 yıl içinde, (RED) tarafından desteklenen Global Fund’ın bağışları 70 milyon kişinin hayatını etkiledi. Apple’ın (RED) ile ortaklığının başlangıcında, her gün HIV taşıyan 1.200 bebek doğuyordu. Bugünse UNAIDS bu sayının 2020’ye kadar sıfıra inebileceğini ve 2030’a gelindiğinde AIDS’in tamamen son bulabileceğini tahmin ediyor.

Yalnızca günde 30 sent kadar düşük bir maliyete sahip hayat kurtarıcı ilaçlarla her birimiz fark yaratabiliriz. Bu çalışmalar sayesinde, yardımlarımızla (RED)’i AIDS’ten uzak bir nesil yaratmaya çok yaklaştırmış olacağız.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      30 Kasım 2016, Çarşamba      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz