20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Experian’dan Sahteciliği Önlemek İçin Yeni Platform
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      06 Haziran 2016, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Sektörün ilk akıllı ve yükle-çalıştır platformu CrossCore, şirketlerin kendi çözümlerini, Experian ürünlerini ve tedarikçileri tek platformda bir araya getirerek müşterilerini sahtekarlık tehditlerinden daha iyi korumayı amaçlıyor.

Bilgi hizmetleri şirketi Experian, sahtekarlıkgirişimlerini daha hızlı yakalamak, düzenlemelere uyumu artırmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek üzere tasarlanan sahtecilik ve kimlik hırsızlığıçözümleri sektörünün ilk açık platformu CrossCore’u sundu. ExperianCrossCore, şirketlerin yeni veya mevcut araç ve sistemleriniaynı platformda bir araya getirmeyi amaçlıyor.Yeni sunulan yükle-çalıştır özelliği, şirketlerin değişen durumlara ve risklere hızla uyum göstermesini sağlıyor. CrossCore’un açık platformu, tedarikçilerin riskiniçok katmanlı bir yaklaşımile yöneten, ortak bir erişim noktası aracılığıyla şirketlerin hizmetlerini yönetmesini sağlıyor. CrossCore, sahtecilik veuyum ekiplerinin, oluşan tehditlere ve gereksinimlerine göre strateji geliştirmelerine ve uygulamalarına olanak tanıyan, güçlü iş akışı ve strateji tasarım özellikleri içeriyor. Bu da, ekiplerin olaylara daha hızlı yanıt vermesini sağlıyor ve IT üzerindeki yükü hafifletiyor.

Experian Türkiye & Ortadoğu Bölge Başkanı Cenker Özhelvacı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

    “Müşterilerimiz, tüm sistemlerini değiştirerek, yıllar süren kapsamlı projeler gerektirmeyen ve aynı zamanda ihtiyaçları olan güvenlik ve denetim seviyesini karşılayan, gerçekten bütüncül bir sektörel çözümün eksikliğini yaşıyorlardı. Yeni sahtekarlık tehditleri, yasal gerekliliklerdeki güncellemeler ve müşterilerin sorunsuz deneyim beklentisi, sahtecilik ve uyum ekiplerinin önüne zorluklar çıkarıyor. CrossCore, sahtekarlıklara karşı korunmayı müşteri deneyimiyle dengelemek için şirketlerin ihtiyaç duydukları esnekliği sunuyor. Sahtecilik ve uyum ekipleri, var olan çözümlere yeni araçlar ekleyerek, yeni sahtecilik tehditlerine ve değişen ihtiyaçlara sürekli olarak yanıt vermeliler. Çok katmanlı bir yaklaşım zorunlu çünkü sahtekarlar bir katmanı aştıkları zaman, ek katmanların olduğu daha güçlü bariyerlerle karşılaşacak. Zaman içinde yeni katmanlar eklendikçe ve güçlendirildikçe, sistemler son derece karmaşık, entegrasyon maliyeti yüksek ve müşteri uyuşmazlıklarına yol açacak denli güç yönetilir hale geldi. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sektörde çok yaygın bir ihtiyaç olan ve mevcut sistemlerden daha fazla yararlanmak için daha hızlı ve kolay bir yol bulunması ve yeni araçlar eklenmesi talebine cevap vermek üzere CrossCore’u geliştirdik ve bu yeni platformumuzla müşteri deneyimini iyileştirmeyi ve riski asgari düzeye indirmeyi amaçlıyoruz.”

CrossCore platformunun kilit bir özelliği, üçüncü taraf ortak çözümleriyle entegrasyonunun kolay oluşu. CrossCore, aralarında Acxiom (Kimlik Çözümleri), TeleSign ve diğer çözümlerinde bulunduğu ve daha fazlasının da ekleneceği tedarikçi kanallarının sağladığı sahtecilik ve kimlik hizmetlerini destekleyecek. Daha önce tedarikçi çözümlerini entegre etmek, kurum çalışanlarını zorlayacak derecede fazla zamana ve çabaya mal oluyordu. CrossCoreile ek araç ve sistemlerin entegrasyonu sorumluluğu söz konusu ekiplerden platformun kendisine geçiyor ve bu sayede müşteriler, kaynaklarda bir zorlanmaya yol açmadan, farklı sağlayıcılar içinden sınıfının en iyisi olan çözümleri seçebiliyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      06 Haziran 2016, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz