20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Evam’ın Yeni CEO’su Bülent Demirkurt Oldu
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      15 Mart 2016, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
“Gerçek zamanlı, hızlı ve büyük veri analizi platformu” şirketi Evam’ın CEO’luk görevine 1 Mart 2016 tarihi itibariyle Bülent Demirkurt getirildi.

“Gerçek zamanlı, hızlı ve büyük veri analizi platformu” şirketi Evam’ın CEO’luk görevine 1 Mart 2016 tarihi itibariyle Bülent Demirkurt getirildi.

IBM Türkiye’de 25 yılı aşkın süre görev yapan Bülent Demirkurt, telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık, perakende ve ulaşım sektörlerinde birçok başarılı projeye imza attı. IBM Türkiye’de 1989 yılında sistem mühendisi olarak göreve başlayan Demirkurt, donanım ve yazılım ürün yönetimi, bilgi teknolojileri mimarlığı, müşteri ilişkileri yönetimi, satış yöneticiliği gibi çeşitli görevleri sonrasında 2010-2015 yılları arasında satış direktörü olarak IBM Türkiye Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttü. Demirkurt, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve London Business School mezunudur.

Evam’ın kurulduğu tarih olan 2010 yılından bugüne kadar genel müdür olarak çalışan Okan Karaduman ise görevini Bülent Demirkurt’a devretmesinin ardından, Intellica İş Zekası Çözümleri CEO’su olarak görevine devam edecek.

Okan Karaduman, atamayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

    “Intellica bünyesinde 2010 yılında kurduğumuz Evam’la, başta finans, telekomünikasyon, perakende ve e-ticaret sektörlerine olmak üzere, firmaların müşteri davranışlarını anında aksiyona dönüştürebilecekleri bir platform sunuyoruz. Evam, bugün 8 ülkede, 34 farklı firmada kurulu olup, yaklaşık 215 milyon tüketiciye dokunmaktadır. Geldiğimiz bu büyüklükle, her gün büyük bir hızla akan yaklaşık 12 milyar işlemi takip ederek ticari aksiyonlara dönüştürüyoruz. Evam aslında born-global yani küresel doğmuş bir yazılım. Hedefimiz, global bir partner ağı yaratmak ve Evam’ı Türkiye'den çıkan, dünyadaki büyük firmalara hizmet veren global yazılım firmalarından birisi haline getirmek. Bu kapsamda CEO’luk görevini devralan Bülent Demirkurt’un önümüzdeki dönemde Evam’ı bir dünya markası haline getireceğine inanıyor ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.”
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      15 Mart 2016, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz