25 Haziran 2018, Pazartesi   |   English
Görsel Keşif ve Artırılmış Gerçeklik Hayatımızı Değiştirecek
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      30 Kasım 2015, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Dünyayı değiştirecek şirketler listesinde 19. sırada yer alan Blippar’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ambarish Mitra, Türkiye Bilişim Vakfı’nın konuğu oldu. Mitra, arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve görsel keşif teknolojilerinin iletişim ve pazarlama dünyasında kullanılmaya başlanmasıyla insanların günlük yaşantısında köklü değişikliklerin olacağını dile getirdi.

Türkiye’nin bir bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunan pek çok proje ve çalışmaya imza atan Türkiye Bilişim Vafkı, dünyayı değiştirecek şirketler listesinde 19. Sırada yer alan Blippar’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ambarish Mitra’yı ağırladı.

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, görsel keşif ve derin öğrenim gibi yeni teknolojiler üzerine odaklanan Ambarish Mitra , bu yöntemlerin iletişim ve pazarlama yöntemlerini ne yönde değiştirdiğinden söz ederken, görsel keşif ve artırılmış gerçekliğin köklü bir değişim sürecini başlattığını belirtti.

Son araştırmalara göre, 2020 yılında tahmini 100 Milyar Dolara ulaşacak olan artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik pazarına ilgi hızla artıyor. Blippar, Google, Facebook, Samsung gibi şirketlerin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yaptığı yatırımlar hızla ve katlanarak artmakta.

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gördüğümüz dünyaya ek bilgiler, referanslar ve multimedya sağlayabiliyor. Eğitimden, perakendeye birçok sektör sınırlarını aşıyor, zincirlerini kırıyor ve bütünleşmiş, duyulara hitap eden hikâyeler yaratıp kullanıcısını içine çekiyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      30 Kasım 2015, Pazartesi      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz