20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Mercury'den Kullanışlı Bir Çözüm; SiteScope 7
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      08 Mart 2002, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Mercury Interactive, Türkiye’deki çalışmalarını sadece birkaç haftadır sürdürüyor olmasına rağmen pazara hızlı ve iddialı giriyor. Yan kuruluşu olan Freshwater Software, yeni özellikleriyle Web sistemi izleme aracı SiteScope 7’yi duyurdu.

Yeni yazılım, uygulama sunucuları ve veritabanı izleme desteği de sunuyor. Yazılım İnternet üzerinden indirilebiliyor ve 10 gün boyunca deneme amaçlı olarak ücretsiz kullanılabiliyor.

SiteScope 7, Web altyapınızın ve ağ servislerinizin ulaşılabilirliğini, sunucu kaynağınızın performansını, sayfa indirme süresinin uzunluğunu sürekli olarak izliyor ve problem tespit ettiğinde otomatik uyarı mesajı gönderiyor.

Test ve uygulama performans yönetim çözümlerinin lider şirketi Mercury Interactive’in sahip olduğu yan kuruluş Freshwater Software, Web sitemlerinin izlenmesinde kolaylıklar sağlayan yeni çözümü SiteScope 7’yi duyurdu. Bu yeni sürüm, BEA’nın WebLogic ve IBM’in WebSphere uygulama sunucularını 16 farklı açıdan izlemeyi destekliyor. Ayrıca BT yöneticilerine karmaşık çoklu-platform ağ mimarisini izleme imkanı sunuyor. SiteScope’u kolayca ve isteğe bağlı olarak düzenleme olanağı bulan kullanıcılar, uygulamada hız artırıcı özelliklere kavuşuyorlar. Yazılım www.freshwater.com adresinden indirilebiliyor ve 10 gün boyunca deneme amaçlı olarak ücretsiz kullanılabiliyor.

SiteScope, tüm Web sistemlerinin yönetimini tek bir noktada topluyor. BT yöneticileri şimdi 60 değişik izleme şekli arasından seçim yapabiliyorlar. Mesajların ne zaman ve nasıl yayınlandığı gibi özellikler kolaylıkla görüntülenebiliyor.

Mercury Interactive Türkiye Ülke Müdürü Naci Günesen, müşterilerinin giderek karmaşıklaşan ağ yapılarını yönetmek zorunda kaldıklarını belirterek şunları söylüyor: “Sürekli bir yoğunluk altında iken bile tüm sistemlerin maksimum performansla çalışması isteniyor. SiteScope 7 eski sürümden farklı olarak izleme ve mesaj sistemini otomatik olarak değiştirebiliyor.”

SiteScope 7, çalıştırıldıktan birkaç dakika sonra uygulama sunucusu performansının izlenmesini sağlayan konfigürasyon işlemini otomatikleştiriyor. Bunun için kullandığı düzenlenebilir taslaklar tüm popüler standart Web ve uygulama sunucularıyla uyumlu çalışıyor. Bunun yanında yöneticilere her platforma özel, kritik performans özelliklerini de görüntüleme olanağı sunuyor.

SiteScope 7, IBM WebSphere ve BEA WebLogic ile birlikte Oracle9i Application Server, Microsoft SQL Server, ATG Dynamo Server, BroadVision, Cisco Works sunucuları, F5 Big-IP yük dengeleyicileri, DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol), Check Point OPSEC, DB2, Sybase, SAP, EJBs, MAPI (Exchange) ve BEA TUXEDO’yu da destekliyor.

SiteScope hakkında:

SiteScope global Web altyapılarının performanslarını izlemek için güçlü ve kolay işletimli bir çözüm. Yazılım Web üzerinden indirilebilmektedir. SiteScope 7, Web altyapılarının ve ağ servislerinin ulaşılabilirliğini, sunucu kaynağını, sayfa indirme süresini sürekli olarak izleme olanağı sunuyor. Ayrıca bir problem tespit edildiğinde otomatik uyarı mesajı gönderebiliyor.

Freshwater Software hakkında:

Mercury Interactive’in sahip olduğu bir yan kuruluş olan Freshwater Software, kritik uygulamalar içeren Web sitelerinin 24x7 faaliyette olmasını sağlıyor. Kolay kullanımlı, indirilebilen, gerçek zamanlı Web sistemi izleme çözümleri sunuyor. Aralarında America Online, Microsoft, Digex, Intel Online Services, Merrill Lynch’in de bulunduğu 3500 şirkete hizmet veriyor. Freshwater hakkında daha fazla bilgi için www.freshwater.com ya da www.mercuryinteractive.com adresleri ziyaret edilebilir.

Mercury Interactive hakkında

Test ve performans yönetimi çözümleri konusunda lider şirket Mercury Interactive, firmaların yüksek performanslı uygulamalara kavuşabilmeleri ve devamını sağlayabilmeleri için yazılım ve servis hizmeti sunuyor. 20’den fazla ülkede, 1600’e yakın personeliyle faaliyet gösteren Mercury Interactive’in hizmet verdiği firmalar, donanım ve operasyon masraflarını en aza indirirken piyasadaki rekabet güçlerini ve karlılıklarını da arttırıyorlar.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      08 Mart 2002, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz