20 Nisan 2018, Cuma   |   English
iPhone Uygulamaları ve Uygulamalar ile Para Kazanmak
Yazan: Aykut Içöz      22 Nisan 2011, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Günümüzde uygulama geliştirmek için yetenekli birçok programcı vardır. Eğer yetenekli bir programcı iseniz, biraz zaman ve eğitim ile, gerekli araçları kullanarak ve süreçlere uygun hareket ederek, uygulamanızı çıkarabilir ve satabilirsiniz.
Bugünün ekonomisinde, para kazanmak faydalı bir şeyi uygun bir fiyata sunmaktan geçiyor. Otomobil üretimi veya inşaat gibi geleneksel sektörlerdeki dalgalanmalar, girişimciler için yatırım yapmak ve başlamak için doğru ve uygun sektörleri seçmeyi zor hale getirebilmektedir.

Öte yandan, yenilikçilik (inovasyon) refah için en garantili yoldur. Teknolojinin günümüzde eski kalmış bir çok geçmiş işlevlerini üzerine alan akıllı telefonlar ve özellikle iphone yeni ve gelişime çok açık bir kulvar ortaya çıkarmıştır. iPhone uygulamaları geliştirmek ile ortaya çıkan potansiyel kazanç elde etme fırsatını birçok insan zaman içinde kavramaya başlamıştır.

Yurtdışında birçok başarılı örneği ile yaşanılan bu tablo gün geçtikçe ülkemizde gerçekleşmeye başlamıştır. En çarpıcı noktalardan biri, önceden programcıların (teknik insanlar) domine ettiği bu alan, teknolojideki gelişmelerde, ilgisi ve zamanı olan hemen her insana açık hale gelmiştir.

iPhone uygulamaları ile nasıl para kazanılır?

Eğer iphone uygulamaları ile para kazanmak istiyorsanız, bu uygulamaların nasıl yapıldığı ve para kazanıldığı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Çok temel olarak bir mini uygulamanın (app) para getirmesinin iki ana yolu vardır:

İlki, uygulamayı Apple Mağazası’nda (Apple Store) satışa çıkarmaktır. Tüketiciler kendilerine farklı perspektiflerden (bilgilendirici veya eğlendirici vb) faydalı uygulamalar için birkaç TL düzeyinde ücreti çoğunlukla ödeyeceklerdir. Faydası fazla bir uygulama, fiyatı düşük olmasına rağmen, onbinlerce, hatta yüzbilerce kişi tarafından satın alınarak, sahibine yüksek gelir getirebilir.

İkincisi, ücretsiz bir uygulama sunmak ve geliri reklamlar aracılığı ile elde etmektir. Satışa dönebilecek potansiyel müşterilere dönük reklamlar için reklamcuılar para vereceklerdir. Hatta iphone uygulamaları demografik bilgilere uygun belirli bir hedef kitleye dönük olarak yapılabilir. Örneğin kurumsal firmalar, kendi ürün ve hizmetlerini kullanacak tüketicilere mini uygulamalar aracılığı ile erişebilirler.

iPhone uygulama geliştirmek ne kadar zordur?

Günümüzde uygulama geliştirmek için yetenekli birçok programcı vardır. Eğer yetenekli bir programcı iseniz, biraz zaman ve eğitim ile, gerekli araçları kullanarak ve süreçlere uygun hareket ederek, uygulamanızı çıkarabilir ve satabilirsiniz.

Unutulmaması gereken şudur: Programlama yapmak önemlidir, ama işin tek yönü ve günümüzde olmazsa olmazı değildir. Yani eğer programcılık bilmiyorsanız bile bu alanda yer alabilirsiniz.

Bu durumda iki seçeneğiniz vardır: Modüler ve öğrenmesi zor olmayan yazılımları kendinizi kullanmak veya programcı kiralamak.

iPhone uygulamaları satarak para kazanmanın ilk adımları nelerdir?

Harika bir uygulama harika bir fikirle başlar. İnsanların ellerinde tuttukları akıllı cihazlarla neler yapabileceklerini hayal edin. Genele dönük veya sadece özel bir ilgi alanında uygulama düşünebilirsiniz.

Son Mesaj

iPhone mini uygulamalar dünyası keyifli ve eğlencelidir. Temel bilgilere sahip olduktan sonra sizi kimsenin tutamayacağı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Size bu yolculukta bilgi ve akıl danışmanlığı yapmak ve destek olmaktan memnuniyet duyarız.
Yazan: Aykut Içöz      22 Nisan 2011, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz