20 Haziran 2018, Çarşamba   |   English
Seyahat Eden Küçük İşletmeciler için Mobil Cihazlar - 1
Yazan: John Lewell      27 Ocak 2009, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Ofis dışında olmak artık ulaşılamamak veya işinizi yapamamak için bir mazeret değil. Doğru teknolojiye sahip olmak bu konuda size çok yardımcı olabilir. İşte bir sonraki yolculuğunuz esnasında iş yerinize bağlı kalmanızı sağlayacak, korumalı ve üretken ürünlerin ve servislerin bir listesi:

Ofis dışında olmak artık ulaşılamamak veya işinizi yapamamak için bir mazeret değil. Doğru teknolojiye sahip olmak bu konuda size çok yardımcı olabilir. İşte bir sonraki yolculuğunuz esnasında iş yerinize bağlı kalmanızı sağlayacak, korumalı ve üretken ürünlerin ve servislerin bir listesi:

Notebook

Yolculuğunuz esnasında üretkenliğinize korumak için yanınızda tam boyutlu bir notebook sürüklemek zorunda değilsiniz. HP’nin 499 dolardan başlayan fiyatlarla satılan Mini 2140 adlı en yeni notebooku sadece 1.2 kiloluk bir yüke inanılmaz özellikler sığdırabiliyor.

Mini 2140’ın1.05 x 10.3 x 6.5- inçlik dayanıklı alüminyum kasası dışarıdan gelebilecek bir şok veya vibrasyona karşı hard diskinizi koruyabilecek bir hız ölçer ve Wi-Fi bulunmayan yerlerde hücresel bir modem sayesinde bağlantı sağlayan bir ExpressCard yuvası barındırıyor. Cihazda ayrıca bir katı hal depolama sürücüsü de bulunmakta.

Portatif Mouse

Şu bir gerçek ki her notebookta bulunan dokunmatik işaretleme pedi hiçbir zaman gerçek bir farenin yerini tutamıyor, özellikle de uzun süreli kullanımlarda. Kensington’ın geliştirdiği ve 49 dolardan satışa sunduğu SlimBlade Bluetooth Presenter Mouse[1] ürünü ise herhangi bir PC veya Mac bilgisayara Bluetooth aracılığı ile bağlanabilen dolayısıyla da alıcı ünitesi gerektirmeyen, standart AAA lityum piller ile çalışan ve notebookunuzu kapattığınızda kendisini otomatik olarak enerji koruma moduna alabilen bir araç. Slimblade adı verilen bu aygıtı Sunum moduna aldığınızda da sağ ve sol tuşlar sunum slaytları arasında rahatlıkla geçiş yapabilmenizi sağlamakta.

Güvenli Depolama

Portatif hard disk sürücüler oldukça yüklü miktarlarda veriyi seyahat sırasında yanınızda taşımanıza olanak tanıyor ancak aynı zamanda verilerinizi hırsızlık ve kayıp vakalarına karşı da savunmasız hale getirmekte.

Maxtor firması hassas verilerin yanlış ellere düşmesini engellemek üzere BlackArmor adlı cebinize rahatlıkla sığacak boyutta USB hard disk sürücüler geliştirdi. 60 dolar ve 135 dolara satılan 160 GB ve 320 GB kapasiteli bu aygıtlar 128-bit temelli şifreleme kullanarak sadece belirli dosya veya klasörleri değil disk sürücünüzdeki tüm içeriği güvenli hale getiriyor.
Maxtor cihazda kullanılan şifreleme yönteminin profesyonel bir veri kurtarma servisi tarafından bile kırılamayacağını dolayısıyla da şifrenizi unutmamanız gerektiğini belirtiyor.

Akıllı telefonlar (Smartphone)

Akıllı telefonlar seyahat sırasında bir PC’nin yerini rahatlıkla alabilmekte ve Nokia’nın E63 adlı ürünü mobil taşıyıcı firma ile uzun vadeli bir kontrat yapmanızdan veya bundan kaçınmaya çalışırken akıllı bir telefona vermek zorunda kalacağınız inanılmaz boyutlara varan meblağlardan sakınabilmenize imkan tanıyor.

Kilidi açılmış haliyle 279 dolara satılan E63’de bir QWERTY klavye ile büyük bir ekran bulunmasının yanı sıra cihaz bir PC aracılığı ile rahatlıkla dosyalarınıza uzaktan erişim sağlanmanıza imkan veren Nokia Files on Ovi hizmetine bir yıllık ücretsiz abonelik paketi ile birlikte geliyor. GSM tabanlı olan E63 her ne kadar 3G veri bağlantılarını desteklemiyor olsa da A.B.D.’de T-Mobile ve AT&T ile uyumlu olarak çalışıyor ve dört bantlı bir cihaz olduğu için deniz aşırı ülkelerde de kullanılabiliyor.

Bu makalenin devamını burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.[1] us.kensington.com
Yazan: John Lewell      27 Ocak 2009, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz