20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Türk Telekom Ev Telefonları da Kontörlü Oluyor
Yazan: Fusun S.Nebil      12 Aralık 2008, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Türk Telekom ev telefonları tarifelerinde yeni bir dönem başlatıyor. Sabit ücret + kullanıma göre ödeme yerine paket yani kontörlü görüşme sistemi uygulanacak.

Türk Telekom, belli bir ücret karşılığında konuşma paketleri şeklinde yeni bir tarife sistemi geliştirdi. Paketler 100 - 200 ve 300 dakikalık olarak oluşturuldu.

Yeni tarifede vergiler ve sabit ücret dahil, 19 YTL karşılığı 100 dakika, 23 YTL karşılığı 200 dakika ve 27 YTL karşılığında 300 dakika konuşulabilecek.

Böylece sabit ücretten şikayet eden tüketicilere yeni bir tarife sistemi sunulmuş oluyor. Bu tarifeye göre, aynı miktarda fatura ödenerek daha fazla konuşma dakikasi elde edilmiş olduğu belirtiliyor.

Bugünkü durumda, 150 dakika şehiriçi konuşmanın, vergi ve sabit ücret dahil toplam bedeli ortalama (15 +12) 27 YTL civarı bir maliyeti oluyor. Ama yeni tarifede bu rakamı ödeyen 300 dakika konuşuyor.

Konuşma paketi sistemi ile geliştirilen tarifelerin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK - eski TK) onay aldığı ve yeni yılda uygulanacağı belirtiliyor.

Türk Telekom'un bu paketler dışında sınırsız konuşma dahil yeni seçenekler üzerinde çalıştığı da alınan duyumlar arasında.

Türk Telekom'un şu anda uyguladığı tarife Standart Hat, Hesaplı Hat, Uzun Konuşturan tarife, Akşam Konuşturan Tarife, Konuşkan Hat, Yazlık Hat başlıklarını taşıyor ve herbirinde ayrıca ödenen bir sabit hat yanında konuşma süresine göre farklı fiyatlar içeren faturalandırma sistemi bulunuyor.

Türk Telekom'un yeni tarife çalışmasının GSM telefonlara rekabet için hazırlandığı görülüyor.
Yazan: Fusun S.Nebil      12 Aralık 2008, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz