20 Mayıs 2018, Pazar   |   English
Dr.İlhami Aygün'e, Monaco'dan (Prens Albert II) Nişan
Yazan: Metin Y?lmaz      07 Aralık 2007, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
EuroAsiaSat'ın eski Genel Müdürü ve 2004'den bu yana kurucusu olduğu Space Systems International Monaco SAM'in başkanlığı (CEO) görevini sürdüren Dr.İlhami Aygün'e, Monaco Prensi Albert II, 17 kasım 2007'de ülkenin en önemli nişanı olan St.Charles Nişanını verdi.
Ülkemizi uydu ve uzay hizmetleri alanında yurtdışında başarıyla temsil eden ve sayısız uluslararası ödül sahibi bilim adamlarımızdan Dr.İlhami Aygün geçtiğimiz günlerde Monaco'nun en önemli nişanı olan St.Charles nişanını, Prens Albert II'nin ellerinden aldı.

Eski EuroAsiasat Genel Müdürü olan Dr.İlhami Aygün, Türkiye'nin Turksat uyduları dahil birçok ülkenin uydu sistemlerini dizayn edip, üretim sorumlusu ve yörüngeye fırlatımı sırasında Fransa adına "Chef de Mission" görevinde bulunan bir bilim adamı.

Aygün, 2004 yılında Monaco Prensi Albert II'nin isteği üzerine Monako'nun uydu uzay şirketi "Space Systems International Monaco SAM" şirketini Monako'da kurdu. O günden bu yana da şirketin Başkanlığını sürdürüyor.

Aygün 2003 yılından beri de Türkiye'nin Monako Fahri Konsolosu görevini ve Uydu İşadamları derneği TUYAD'ın başkanlığını yürütüyor.Yazan: Metin Y?lmaz      07 Aralık 2007, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz