21 Mayıs 2018, Pazartesi   |   English
Turkcell, Denizli’de tekstilcilerle buluştu
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Nisan 2006, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Anadolu kulüplerinin şehirlerini ziyaret eden “Türkiye’nin Mobil Sohbetleri” toplantı dizisi Kayseri, Ankara ve Gaziantep’in ardından Denizli ile devam ediyor. Kümede kalma mücadelesi veren iki takımdan Denizli ve Diyabakır’ın maçına da ev sahipliği yapacak olan şehirde Turkcell etkinlikler düzenliyor.
Turkcell’in Referans Gazetesi işbirliği ile düzenlediği “Türkiye’nin Mobil Sohbetleri” dizisi Denizli” ile devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde 28 Nisan 2006 Cuma günü düzenlenen toplantıda “Tekstilde İnovasyon Dönemi” masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşma yapan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli’yi “tekstilin başkenti” olarak tanımlayarak, son dönemde Türkiye’de tekstil sektöründe yaşanan sorunların Denizlili sanayicileri farklı sektörlere yönelttiğini belirtti. Bu durumun aşılması için tekstilin kurtuluşunun moda, tasarım ve markada olduğu bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Keçeci, bu alanda yaptıkları eğitimleri de sürdürdüklerini ifade etti.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ise konuşmasında 1989 yılında 45 - 50 milyon dolar olan ihracat rakamlarının bugün 1,5 milyar dolara ulaşmasının başarılı bir gelişme olduğunu ancak yurtdışında yaklaşık 100 milyar dolarlık bir tekstil pastasının olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin hedefinin moda ve marka olmuş bir ülke olmak olduğunu vurgulayan Zeybekçi, Türkiye’nin tekstilde 50 milyar dolarlık üretim ve ihracat potansiyeli taşıdığının altını çizdi.

Aynı toplantıda söz alan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ise Denizliler’in 2000 yıldır geçimini tekstille sağladıklarını belirterek, bugün Denizli’nin toplam 2 milyar dolarlık ihracatının 1.5 milyar dolarlık kısmını tekstilin oluşturduğuna dikkat çekti. Denizliler’in girişimci bir ruha sahip olduklarını söyleyen Kazdağlı, üniversite, belediye ve sanayici işbirliğinin önemini vurguladı. Bu işbirliği sayesinde yakında bir “Tekno Park” açılışı yapacakları bilgisini veren Kazdağlı, üniversite olarak AR-GE çalışmalarına verdikleri desteğin artarak süreceğini ifade etti.

Turkcell “Türkiye’nin Mobil Sohbetleri” kapsamında çağımıza özgü, ekonomik yapılanmaya uygun, hayatı kolaylaştıran ürünleri ve çözüm paketlerini Anadolu kentlerindeki kurumsal müşterileri ile yüz yüze paylaşma imkanı buldu. Ekip Mobil, ConnectCard gibi çeşitli hayatı kolaylaştıran hizmetleri iş adamlarına tanıttı.

Referans Gazetesi Köşe Yazarı David Judson’ın moderatörlüğünde düzenlenen panele katılan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Hamzagil Sanayi Ürünleri Başkanı Aykut Hamzagil, Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Eke Tekstil Genel Müdürü Özgür Usta ise tekstilde son dönemde yaşanan gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

Ligde kalma mücadelesi kızıştı

29 Nisan Cumartesi günü oynanacak Denizlispor-Diyarbakırspor maçı Turkcell Süper Lig’in son sıralarında yaşanan mücadeleyi zirveye taşıyacak. Denizlililerin Süper Lig heyecanına ortak olan Turkcell, hafta sonu boyunca futbolun coşku, heyecan ve neşesini Denizli’de yaşatacak. Turkcell Süper Lig TIR’ı, Turkcell’in desteklediği Anadolu kulüplerinin şehirlerini ziyaret ederek bu şehirlerde bir şenlik havası estiriyor. Turkcell Gençlerbirliği, Samsunspor, Sivasspor, Kayserispor, Denizlispor, Gaziantepsor, Malatyaspor, Rizespor, Ankaragücü, Büyük Şehir Belediye Ankara, Diyarbakırspor ve Konyaspor’un sponsorluğunu üstleniyor.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Nisan 2006, Cuma      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz