21 Mayıs 2018, Pazartesi   |   English
iCan Final Partisi’nde genç bir yıldız: 'Juliet'
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Haziran 2005, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
Bilgisayar teknolojisi kullanarak bireysel yaratıcılığı desteklemeyi hedefleyen ve bu yıl beşincisi düzenlenen iCan Film, Müzik ve Tasarım Yarışması’nı kazanan eserler, 30 Haziran’da Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenecek olan görkemli final partisinde açıklanacak.

Dünyaca ünlü caz ustası İlhan Erşahin ve DJ U.F.U.K’ un özel performanslarıyla renklendireceği iCan Film, Müzik ve Tasarım Yarışması final gecesinin sürprizi ise ABD ve Avrupa müzik listelerinde bir numaraya yükselen dans ve müziğin yeni yıldızı Juliet olacak. Müzik dünyasına “Avalon” adlı single çalışmasıyla giren Juliet, Avrupa Turnesi kapsamındaki ilk konserini İstanbul’da iCan Yarışması’nda verecek.

Kısa sürede müzik ve dans tutkunların arasında büyük bir hayran kitlesi kazanan Juliet, ilk singel çalışması olan “Avalon”nda sergilediği farklı ses performansı ve müzikal altyapısıyla müzik otoritelerinden tam not aldı. 25 yaşındaki şarkıcı, iCan yarışmasının final gecesinde vereceği konserde Temmuz ayında çıkaracağı ilk albümü “Random Order”da yer alan şarkıları da seslendirecek.

“Random Order”da, Bjork, Madonna gibi isimlerin yapımcılığını üstlenen Guy Sigswords ve U2, Pet Shop Boys gibi grupların aranjörü olarak tanınan Mark “Spike” Stend ile çalışan Juliet’in prodüktörlüğünü ise Madonna’nın müzik direktörü Stuart Price yaptı. Rock’ın pırıltılı ve hareketli alt yapısıyla elektronik, pop, dans ve 1980’lerin post-punk’ını harmanladığı “Random Order”, müzikseverlerin hem nostaljik hem de modern tatlar almasını sağlıyor.

Juliet, özellikle sevimli ve seksi pop müzik sanatçılarının aksine asi bir imaja sahip. Dans, elektronik, rock ve pop müziği sentezleyerek kendine has bir tarz yaratan sanatçı, müzikal kariyerinde tamamen kendisini yansıtan bir çizgide yürümek istiyor. Türkiye’nin en büyük müzik marketi olan EMI’nin katkılarıyla Türkiye’ye gelecek olan Juliet ile ilgili tüm bilgilere ve internet ortamında yayınlanan parçalarına www.julietsounds.com web adresinden ulaşmak mümkün.
Yazan: turk-internet.com Haber Merkezi      28 Haziran 2005, Salı      Sayfayı Yazdır         Tavsiye Et Paylaş
  
Eski Haberlerden Bir Tutam
  Bu Kategorideki Son 10 Yazı

  Yorumlar

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki giriş panelinden giriş yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz