vBulletin tracker
24 Haziran 2017, Cumartesi   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Haberler
Bugünkü Tüm Haberler

Leyla Arsan : Digital Single Market Avrupa’nın Yeni Gümrük Duvarı Anlamına Geliyor
Bu ayın 15inde Avrupa'da roaming ücretleri kaldırıldı. Bu Avrupa'nın tek pazar haline gelmesinin de bir işareti ve kendi içişlerine gömülmüş olan Türkiye bu konuyu atlıyor maalesef. Konunun uzmanlarından tages CEO Leyla Arsan'a ne olup bittiğini sorduk.
Kategori:eDevlet, Politik Partiler, Devlet, STK - Tarih: 23 Haziran 2017, Cuma



Samsung Akademi 5 yılda Sektöre 2 binden Fazla Nitelikli Eleman Kazandırdı
Samsung’un mesleki ve teknik anadolu liselerine yönelik İstanbul, İzmir ve Ankara’da hayata geçirdiği uygulamalı eğitim programı “Samsung Akademi”, 5 yılda 2 binden fazla öğrenciye ulaşarak bilişim ve tüketici elektroniği sektörünün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulundu.
Kategori:Telekom Üreticileri (Endüstrisi) - Tarih: 23 Haziran 2017, Cuma



Vodafone'un 'Herşey Dahil Pasaport' Hizmeti 64 Ülkeye Çıktı; Gürcistan ve Çin Eklendi
Global iletişim ağı sayesinde abonelerine dünyanın dört bir yanında özgürce iletişim kurma imkânı veren Vodafone, “Her Şey Dahil Pasaport” hizmetinin kapsamını genişletti. Komşu ülkelerimizden olup aynı zamanda yoğun ziyaretçi alan Gürcistan ile son yıllarda turistik seyahatlerin yoğunlaştığı Çin’in de arasında olduğu ülkelerin eklendiği “Her Şey Dahil Pasaport” hizmetiyle Vodafone Red’liler tarifelerinin tamamını yurtdışında da tıpkı yurtiçindeymiş gibi kullanabiliyor.
Kategori:3G - 4G Operatörleri - Tarih: 23 Haziran 2017, Cuma



Dell, 2020’ye kadar 1 milyon ton Kullanılmış Elektroniği Dönüştürmeyi Planlıyor
Güncellenen 2020 Legacy of Good raporu, insanlığın ilerlemesine yönelik Dell ve EMC kurumsal sosyal sorumluluk girişimlerini (CSR) çevreden topluma, çalışanlardan tedarik zincirine kadar uzanan faydaları bir araya getiriyor
Kategori:Pc / Laptop / Netbook - Tarih: 23 Haziran 2017, Cuma



League of Legends Sunucusunu Türkiye’ye Getiren Riot Games 10 milyon TL Yatırım Yaptı
Dünyanın en oyuncu odaklı şirketi olmayı ilke edinen Riot Games, 10 Milyon TL’lik yatırımla League of Legends sunucusunu Türkiye’ye getirdi. Riot Games, bu sayede Türkiye’nin dört bir köşesindeki milyonlarca League of Legends oyuncusuna çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunacak.
Kategori:Digital Oyun - Tarih: 23 Haziran 2017, Cuma



Ford Otosan’ın 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' Projesi 64 ilde 8.386 Kız Öğrenciye Ulaştı
Ford Otosan tarafından, Koç Holding’in “Ülkem için Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesi kapsamında, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen, "Bal Arıları Mühendis Oluyor" Projesi, 2016-2017 eğitim sezonunda 64 ilde 8.386 kız olmak üzere 14 bine yakın öğrenciye ulaşmayı başardı.
Kategori:Eğitim - Üniversiteler - Tarih: 23 Haziran 2017, Cuma



Uber Çalışanları, İstifa Etmeye Zorlanan CEO Kalanick'in Geri Dönmesi için Dilekçe İmzalıyor
12.000 Uber çalışanının bir kısmının, istifaya zorlanan Travis Kalanick'e geri dönmesini sağlamak için Yönetim Kuruluna yönelik bir dilekçeyi imzalıyor. Hakkındaki söylentileri doğrulayarak, Kalanick beş ana hissedardan gelen baskılar nedeniyle dün istifa etmişti.
Kategori:Ulaşım - Havacılık - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Müzikte Yeni İş Modeli; Spotify Sponsorlu Şarkı Modelini Test Ediyor
TechCrunch haberine göre, Spotify müzikte yeni bir model deniyor. Kullanıcıların ayarlardan kapatabilecekleri bu özellik, bazı şarkıların listenin tepesinde ve "sponsorlu" başlığı ile sunulması anlamına geliyor. Resimde gördüğünüz "Call me - by Neiked" bu kapsamdaki bir şarkıyı gösteriyor. Pek çok sitede "Premium" şeklinde satılan özelliğin, müzik dünyasındaki karşılığı da denilebilir.
Kategori:Müzik, MP3, Napster - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Beyoğlu Belediyesi Web Tabanlı Bağış İçin FazlaGida.com ile İşbirliği İmzaladı
Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market, bağış yapmak isteyen firmalar ile Gıda Bankaları ve Sosyal Marketleri aynı sistem üzerinde buluşturan web tabanlı bağış platformu fazlagidacom ile işbirliği anlaşması imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Demircan, “Yardımın sürdürülebilir olması, sürekli olması kıymetlidir. Yani bir iyiliği bir güzelliği bir yeniliği bulduysanız ve bunu sürdürebiliyorsanız kıymetlidir. Beyoğlu Belediyesi olarak 200 bin insanı, 125 bin bağımsız bölümü aynı çatıda buluşturan yeni bir uygulama yaptık. Bu çerçevede Fazla Gıda’nın bu yazılımını önemsiyoruz.” dedi.
Kategori:eDevlet, Politik Partiler, Devlet, STK - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Honeywell Endüstriyel Siber Güvenlik Yazılım Firması Nextnine'ı Satın Aldı
Honeywell, endüstriyel siber güvenliğe yönelik güvenlik yönetimi çözümleri ve teknolojileri tedarikçisi özel bir şirket olan Nextnine’ı satın aldığını duyurdu. Nextnine’nın güvenlik çözümleri ve güvenli uzaktan hizmet özelliklerinin eklenmesi, Şirketin mevcut inovatif siber güvenlik teknolojileri ürün ve hizmet grubunu zenginleştirerek Honeywell'in Ağa Bağlı Tesis (Connected Plant) siber güvenlik müşteri tabanını önemli ölçüde artırması bekleniyor.
Kategori:Güvenlik - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Kaspersky Lab Araştırdı: Dijital Fotoğraflarımızın Gözümüzdeki Değeri 40TL
Kaspersky Lab’ın yaptığı bir araştırmaya göre, insanlar dijital cihazlarında sakladıkları en önemli şeyin anıları olduğunu söylese de, bu anıları az bir miktar para karşılığında satmaktan çekinmedikleri ortaya çıkıyor. Türkiye’deki kullanıcıların katılımıyla yürütülen bir anketin sonuçlarına göre, insanların %73’ü için cihazlarındaki en değerli veriler, kendilerinin ve ardından da çocuklarının veya eşlerinin özel fotoğrafları. Bu değerli anıları kaybetme düşüncesini, bir araba kazası, eşlerinden ayrılma veya bir yakınları ile tartışma ihtimalinden daha korkutucu sayıyorlar. Ancak bu verileri, örneğin fotoğraflarını para karşılığında silmek gibi bir durumla karşı karşıya kaldıklarında, onları yaklaşık 40 TL kadar az bir miktar para için feda edebiliyorlar.
Kategori:Güvenlik - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Bahçeşehir Koleji, Girişim Sermayesi Fonu 'BK Ventures'i Kurdu
Bahçeşehir Koleji tarafından hayata geçirilen girişim sermayesi fonu BK Ventures, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Başkanı Enver Yücel, İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Bahçeşehir Koleji IT ve Eğitim Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı ortaklığında kuruldu.
Kategori:Hızlandırıcılar, Melek Yatırımcı, Risk Sermayesi - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Lenovo Tarihindeki En Büyük Veri Merkezi Portföyünü Duyurdu
Lenovo'nun veri merkezi grubu satışları % 10'dan daha fazla düştüğü için geniş bir portföy genişlemesi ile bu durumu tersine çevirmek istediği yorumu yapılıyor. Lenovo'nun bu yeni uçtan uca yaklaşımı, Dell Technologies ile rekabet edeceği anlamına geliyor. Geçen yıl HP Inc ve HPE, uçtan uca yaklaşımın başarısız olduğuna inandıkları için 2'ye ayrılmıştı.
Kategori:Veri Merkezleri - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Çocuklar Günde 5 Saat Çevrimiçi, Peki Güvendeler mi?
Yapılan son araştırmalar, hem akıllı telefonu hem de bilgisayarı olan çocukların günde 5 saatlerini çevrimiçi olarak geçirdiklerini gösteriyor. Sosyal platformlarda herkese açık profilleri olan çocuklar ise sık sık haksızlıklara maruz kalıyorlar. Global antivirüs yazılım kuruluşu Bitdefender, çocuklarını çevrimdışı olduğu kadar çevrimiçi de güvende tutmak isteyen anne babaları uyarıyor.
Kategori:Güvenlik - Tarih: 22 Haziran 2017, Perşembe



Albaraka Katılım Bankacılığı Startup Hızlandırma Merkezini Hizmete Açtı
Albaraka Türk, bankacılık sektörü için teknoloji alanında bugünün yenilikçi fikirleriyle geleceğin ürünlerini üretmek, girişimcileri kuluçka ve hızlandırma olanakları ile desteklemek üzere Albaraka Garaj Startup Hızlandırma Merkezi’ni hizmete açtı. Albaraka Garaj, katılım bankası bünyesinde kurulan dünyadaki ilk startup hızlandırma merkezi olma özelliği taşıyor.
Kategori:Hızlandırıcılar, Melek Yatırımcı, Risk Sermayesi - Tarih: 21 Haziran 2017, Çarşamba



Yerli Taşıma Uygulaması GelGit Kullanımda
Tek tuşla uygun fiyatlı araç çağırma imkanı sunan GelGit, 19 Haziran itibariyle İzmir Havalimanı-Çeşme ile Çeşme ve çevresinde hizmet vermeye başladı. Son model araçlarla yolcularına konforlu bir ulaşım deneyimi yaşatan GelGit ile anında araç çağırmanın yanı sıra önceden araç rezervasyonu yaptırmak da mümkün.
Kategori:Ulaşım - Havacılık - Tarih: 21 Haziran 2017, Çarşamba



Michelin Yeniden Doldurulabilir Özellikteki İlk Lastik Concept Vision'ı 3D Yazıcı ile Üretti
Dünyanın lastik devi Michelin, Ar&Ge gücü sayesinde geleceğin teknolojilerini üretmeye ve sürdürülebilir hareketliliğe yön vermeye devam ettiğini açıkladı. Michelin, dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision’ı üç boyutlu yazıcı teknolojisi ile üreterek sektörde yeni bir dönemin kapısını açtı.
Kategori:Baskı ve Görüntüleme Cihazları - Tarih: 21 Haziran 2017, Çarşamba



Jack Ma’ya Göre Alibaba, ABD’de 1 Milyon İş Yaratacak
Ma, şirketinin ABD'deki ticari stratejisinin Amazon veya eBay'den farklı olduğunu belirterek “Modelimiz Amerikan küçük işletmelerini ve çiftçilerini Çin’e ve Asya’ya getirmektir. Çünkü yüksek kaliteli ürünlere ihtiyaç duyan çok sayıda orta sınıf Çinlimiz var" dedi.
Kategori:e-İş / e-Ticaret - Tarih: 21 Haziran 2017, Çarşamba



Veeam, Peter McKay ve Andrei Baronov’ı eş CEO olarak atadı
Büyük şirket ve bulut iş dallarında büyümeyi hedefleyen Veeam, bunun yanında operasyonlarını da global olarak hızla genişletiyor. Şirket, devam eden başarısını destekleyecek şekilde yönetici ekibini yeniden düzenleyerek, 2019 yılı için belirlenen 1 milyar dolarlık ciro hedefinin tekrar altını çizdi.
Kategori:Bilişim Teknolojileri - Tarih: 21 Haziran 2017, Çarşamba



Netflix'de Seyirci Hikayenin Sonunu Belirliyor; İnteraktif Hikayeler Dönemi
Eğlence ağı Netflix, kullanıcı tercihine göre farklı senaryo seçenekleri ve farklı sonlar sunan ilk interaktif içerikleri Çizmeli Kedi: Büyülü Kitaptan Kaçış ve Buddy Thunderstruck: Çılgın Fikirler’i duyurdu. İzleyici ile birebir etkileşim kuran yeni özellik ile çocuklar; kendi hikayelerini kendileri kurgulayabilecek, sonunu belirleyebilecek ve hatta aynı çizgi filmi her defasında farklı bir senaryo ile izleyebilecek. Netflix interaktif bölümler ilk etapta çoğu TV'de ve iOS cihazlarda izlenebilecek.
Kategori:Video Servisleri - Web TV - Tarih: 21 Haziran 2017, Çarşamba



turk-internet.com'a son bir hafta boyunca girilen haberleri gün gün izlemek ve okumak için buraya tıklayabilirsiniz.