vBulletin tracker
24 Haziran 2018, Pazar   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Haberler
Bugünkü Tüm Haberler

Digime3D, 2,2 milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı
Üç boyutlu görüntüleme teknolojisi ile vücut analizi yapan Digime3D girişimi 2,2 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını Tarvenn'den aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde sağlık girişimlerinin gelişimini hedefleyen ve Türkiye’de bu konuda bir ilki gerçekleştiren BioCube İstanbul Sağlık İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi girişimlerinden biri olan Digime3D, yerli sermaye ile kurulmuş olan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren yatırım ve danışmanlık firması Tarvenn’den yatırım aldı. Üç boyutlu vücut tarama teknolojisini, geliştirdiği yazılım ve özel donanımlar ile birleştirerek taşınabilir ve düşük maliyetli hale getiren Digime3D, tüm vücut ölçülerinin otomatik olarak alınmasını; vücut, yağ ve kalori analizi yapılabilmesini, grafik destekli raporlama araçları sayesinde tüm bu verilerin kolaylıkla takip edilmesini sağlıyor.
Kategori:Sağlık ve Bilişim - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaGeleneksel İhracattan E-İhracat’a Dönüşüm Seferberliği Hız Kazanıyor
T.C. Ekonomi Bakanlığı destekleriyle, TOBB, Alibaba.com, Halkbank ve VakıfBank, Türk KOBİ’lerinin dijital dönüşümüne katkı sağlamak, yeni pazarlara erişimini kolaylaştırmak, ihracat yıldızları ortaya çıkarmak ve geleneksel ihracattan e-ihracata dönüşümü sağlamak üzere yeni e-ticaret projelerini T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla İstanbul’da tanıttılar.
Kategori:e-İş / e-Ticaret - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaSchneider Electric, Sektörün İlk Bina İnovasyon Platformu ile Verimliliği En Üst Düzeye Çıkarıyor
Schneider Electric’in yeni akıllı bina platformu EcoStruxure Building, bina sakinlerine konfor ve verimlilik sağlarken, bina değerini artırıyor. EcoStruxure Building açık, uçtan uca IP mimarisi, ölçeklenebilirlik ve daha hızlı devreye alma için IoT cihazlarının hızlı bağlantı kurabilmelerine olanak tanıyor.
Kategori:Akıllı Bina - Akıllı Şehir - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaAlmanya Milli Takımı, Performansını Arttırmak İçin Teknolojiden Yararlanacak
SAP SE, Rusya’da devam eden Dünya Kupası karşılaşmalarında Almanya Milli Futbol Takımı’nın performansını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla SAP® Sports One çözümünde yaptığı yenilikçi teknolojileri tanıttı. Maç verilerini verimli bir şekilde analiz etmeye ve paylaşmaya yönelik yeni ihtiyaçları karşılamak üzere Alman Futbol Federasyonu (DFB) ile iş birliği yapan SAP, video kokpiti ve oyuncu kontrol panelini (dashboard) geliştirdi. Almanya Milli Futbol Takımı Genel Menajeri Oliver Bierhoff, SAP uzmanlarıyla takımın performans yönetimini dijitalleştirerek, rekabet avantajı elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.
Kategori:Bilişim Teknolojileri - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaBSH Bağlantılı ve Techstars Dijital Fikirleri Arıyor
Beyaz eşya üreticisi BSH, girişimcilerin başarılı olmasına yardım eden küresel bir ağ şirketi Techstars ile iş birliği yaparak Donanım+ (Beyaz eşyanın bir adım ötesi) şirketi olma yolunda bir adım daha atıyor. BSH ve Techstars, “Geleceğin Evine” dair çığır açıcı dijital fikirleri olan yeni girişimlere rehberlik sağlama odaklı bir hızlandırma programı başlatarak onlara endüstrinin uzmanlarından ve BSH’nin Home Connect ekosisteminden faydalanma şansı veriyor.Hedef, potansiyel dijital iş modellerini hızlıca tespit etmek, bu modelleri değerlendirmek ve kuruculara know-how ve finansal destek sunmak.
Kategori:StartUp - Hachatron - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaNetaş’ın Mühendis Kadınları Dünya Kadın Mühendisler Gününü Kutluyor
%27 kadın ArGe mühendisi oranıyla dünya devi teknoloji şirketlerinin önünde yer alan Netaş, 23 Haziran ‘Dünya Kadın Mühendisler Günü vesilesiyle bir video yayınladı. Sosyal medyada yayınlanan videoda, kadınların mühendislik eğitimine katılımlarının artmasına destek olmak amacıyla Netaşlı kadın mühendisler kendi deneyimlerini anlattılar.
Kategori:Finans - Ekonomi - Şirketler - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaGüvenlik Sızıntısı Banka Değiştirtiyor
Gemalto’nun bir anketine göre kişilerin %44’ü bir güvenlik sızıntısı gerçekleştiği takdirde bankasını değiştireceğini, %38’i de daha iyi servis sağlayabilecek bir bankaya geçiş yapabileceğini belirtiyor. Biyometrik güvenlik önlemleri de bu değişimin merkezinde yer alıyor. Bilişim güvenliği alanındaki dağıtım ve çözümleriyle pazarda lider konumda bulunan Komtera Teknoloji’nin güvenlik uzmanları, biyometrinin finansal teknoloji, bankacılık ve perakende gibi sektörlerde geleceğin anahtarı olduğunu belirtirken biyometrik güvenliğin başarılı olması için uygulanması gereken kriterleri paylaşıyor.
Kategori:Finans - Ekonomi - Şirketler - Tarih: 22 Haziran 2018, Cuma2018 Başkanlık Seçiminde Hangi Aday Sosyal Medya’yı Daha İyi Kullandı?
2018 Başkanlık seçimi için pazar günü oylama var. Bu seçimler Tayyip Erdoğan ve AKP'nin bütün medya organlarını kullanıp, diğer partilere yer verilmesini engellediği bir seçim olarak akıllarda kalacak. Bu adaletsizliği ise, Millet İttifakı ve diğer 2 parti (Vatan partisi ve HDP) ancak sosyal medya ile aşmaya çalıştılar. Biz de bunları analiz ettik.
Kategori:Sosyal Networkler, Bloglar, Minibloglar - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaTeknosa’nın Kayseri’deki Mağaza Sayısı 3’e Ulaştı
Teknosa, Kayseri Park AVM’ye yeni bir mağaza açarak Kayseri’deki mağaza sayısını 3’e çıkardı. Teknosa, yeni mağazasında telekomdan küçük ev aletlerine, TV’lerden bilgisayar ve aksesuarlara kadar pek çok ürünü avantajlı fiyatlar ve geniş hizmet kapsamı ile tüketicilerle buluşturacak.
Kategori:Distribütörler & Teknomarketler - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaFinans Sektörü Teknolojinin ve Mobil’in Faydalarının Heniz Farkında Değil!
Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri olan Canon; teknoloji karar vericilerinin içgörülerini derleyen Ofis İçgörüleri Raporu’nda farklı sektörler özelinde de dijitalin geleceğine yön veren bilgiler paylaşıyor. Yaklaşık 10 farklı sektörün dijital gelişimde geçtikleri aşamaları derinlemesine inceleyen raporda finans dünyasını yakından ilgilendiren çapıcı veriler ön plana çıkıyor. Rapora göre, finans sektörünün teknolojinin ve mobil çalışmanın faydalarının henüz farkında olmadığı gözleniyor.
Kategori:CDO - Digital Dönüşüm - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaDijital Teknololoji Evcil Hayvanların Güvenliğini Nasıl Etkiliyor?
Kaspersky Lab, Opeepl araştırma şirketiyle birlikte 15 ülkeden evlerinde hayvan besleyen 7740 kişiyi kapsayan bir anket düzenleyerek modern teknolojilerin evcil hayvanların güvenliğini nasıl etkilediğini araştırdı. Türkiye’deki evcil hayvan sahiplerinin %38’inin hayvanlarını izlemek veya güvene almak için dijital cihazlar kullandığı ve %34’lük bir kesim için bu cihazların hayvanlara veya sahiplerine risk oluşturduğu ortaya çıktı.
Kategori:CDO - Digital Dönüşüm - Tarih: 22 Haziran 2018, CumaCFO’un Küresel veri koruma yasaları ile İmtihanı
Dijital dünyada yasalar karmaşıklaştıkça, CFO’ların bu işlemleri basit yöntemlerle açıklayabilecek hünerli ekipler kurması başarıyı getiriyor. Uzmanlar ise her 12 dakikada bir yeni bir düzenleme yapıldığına dikkat çekiyor.
Kategori:Insan Kaynakları - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeVodafone Türkiye İcra Kurulu’nda 2 atama gerçekleşti
Vodafone Türkiye İcra Kurulu’nda iki atama gerçekleşti. Bülent Bayram İnsan Kaynaklarından, Özgür Tokgöz Altun da Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcıları olarak atandı.
Kategori:3G - 4G Operatörleri - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembePenta Teknoloji, Zyxel Distribütörü Oldu
Penta Teknoloji, ağ teknolojilerinde dünyanın önde gelen markalarından Zyxel’in Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı oldu. Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal, “Zyxel, Türkiye’de 4 milyonu aşkın kullanıma sahip ve ağ çözümleri pazarına yön veren bir marka. Stratejik iş ortalığımızın ardından iki şirket arasında artan sinerjiyle, Zyxel’in Türkiye pazar payını daha da artıracağımıza; markanın gücüne güç katacağımıza inancımız tam” diye konuştu.
Kategori:Distribütörler & Teknomarketler - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeYapay Zekâ Türki Dilleri Artık Daha İyi Anlayacak
Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, otomatik çeviri gibi doğal dil işleme çalışmalarında bir modül olarak kullanılabilecek ve yakın gelecekte tüm Türki dilleri kapsayacak çalışmanın ilk adımı olan, Azerbaycan Türkçesi için ilk morfolojik çözümleyici MorAz’ı kullanıcıların hizmetine sundu. MorAz’la birlikte doğal dil işleme araçları, Azerbaycan Türkçesindeki sözcüklerin yapısını, köklerini, eklerini ve bunların bağlanış biçimlerini anlayabilecek.
Kategori:Yapay Zeka (AI - Artificial Intelligence) - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeTürkiye’de Oyun Bilgisayarı Satışları Artıyor
Araştırma şirketi International Data Corporation’ın (IDC) raporuna göre Türkiye’deki kişisel bilgisayar satışları 2018’in ilk döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %9,3 oranında arttı. Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz ise oyun bilgisayarlarının pazar içerisindeki payının da arttığını belirtti.
Kategori:Pc / Laptop / Netbook - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeDell, Ürünlerinde 34 milyon Kg Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullandı
Legacy of Good 2020 raporunu yenileyen Dell, 2013 yılından bu yana ürünlerinde 34 milyon kilogram geri dönüştürülmüş malzeme kullandığını açıkladı
Kategori:Pc / Laptop / Netbook - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeFacebook, Asılsız Haberlerle Mücadele Çalışmalarını Artırıyor
Amerikan seçimleri sonrasında, asılsız haberlerle mücadele konusunda sorun yaşadığı için bu konuda çalışmalar yapmaya başlayan ve Mayıs ayında üçüncü taraf haber doğrulama programını teyit.org işbirliğinde Türkiye'de de hayata geçirdiğini açıklayan Facebook, bu konuda küresel çapta yaptığı çalışmalarla ilgili önemli güncellemeler paylaştı:
Kategori:Sosyal Networkler, Bloglar, Minibloglar - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeKaspersky Lab, Endüstriyel Kurumların Hassas Noktalarını Açıkladı
Çoğu endüstriyel kurum, bağlantılı sistemlerin getirdiği risklerin farkında olsa da operasyonel teknolojilerinin güvenliğini artırmak için pratik adımlar atmıyor
Kategori:Güvenlik - Tarih: 21 Haziran 2018, PerşembeAdil Seçim Platformu 'Sandık Güvenliği Bilgilendirme' Toplantısında Çalışmalarını Anlattı
24 Haziran 2018 Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne yönelik olarak sandık güvenliği çalışmalarını kapsamlı bir şekilde sürdüren Adil Seçim Platformu tarafından "Sandık Güvenliği Bilgilendirme" basın toplantısı yapıldı. Siyasi partilerin Seçim Güvenliğinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılarının ve diğer kurum/kuruluşların üst düzey yetkililerinin katıldığı toplantıda Sandık Güvenliğini sağlamak amacıyla Türkiye genelinde atanan sandık görevlileri ve müşahit sayılarının detayları ve seçim günü alınan önlemler ile ilgili olarak detaylar paylaşılarak, basının ve kamuoyunun merak ettiği konulara ayrıntılı şekilde cevap verildi. Toplantının ardından Adil Seçim Mobil Uygulaması 'nın işleyişiyle ilgili de sunum yapıldı.
Kategori:Toplum/Sosyoloji - Tarih: 21 Haziran 2018, Perşembeturk-internet.com'a son bir hafta boyunca girilen haberleri gün gün izlemek ve okumak için buraya tıklayabilirsiniz.