vBulletin tracker
17 Ağustos 2018, Cuma   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Haberler
Bugünkü Tüm Haberler

Yetersiz Personel ICS Güvenliğini Riske Sokuyor
Kaspersky Lab’in ‘Endüstriyel Siber Güvenliğin Durumu 2018’ anketi, endüstri, enerji, taşımacılık ve lojistik şirketlerinin, siber saldırıların kendi endüstriyel ağlarına negatif etkileri konusunda farklı fikirlere sahip olduğunu gösterdi. Ancak ağları güvenli kılmayı etkileyen sorunlar söz konusu olduğunda herkesin üzerinde anlaştığı üç temel sebep var: Yetersiz personel, üst yönetimin yetersiz yatırım yapması ve insan etkeni. Her 6 ayda ICS (Industrial Control Systems - Endüstriyel Kontrol Sistemleri) bilgisayarlarının yaklaşık %40’ının saldırıya uğradığı bir dünyada, kritik altyapılardaki bu tür siber güvenlik açıkları kurumlar için riski önemli ölçüde artırıyor.
Kategori:Siber Saldırılar - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeIDC Verilerine Göre,HUAWEI, Dünyanın En Büyük 3 Tablet Şirketi
IDC tarafından yayınlanan verilere göre, 2018 yılının ikinci çeyreğinde HUAWEI, dünyanın en büyük üçüncü tablet şirketi oldu. Birçok yerel pazarda liderliği elinde bulunduran HUAWEI, 3,09 milyon adet tablet sevkiyatı yaparak pazar payını, ABD hariç yüzde 11,98’e çıkarttı.
Kategori:Pc / Laptop / Netbook - Tarih: 16 Ağustos 2018, Perşembe2021’e Kadar Dünya Çapında ünyada 126 bin Adet Robot Kurulacak
Robotik teknolojilere olan ilgi tüm dünyada hızla artıyor. Uzakdoğu, Almanya ve ABD’nin başı çektiği robot teknolojisi kullanımı, Türkiye’de de yükselişini sürdürüyor. Robotik teknoloji alanında faaliyetlerini sürdüren Universal Robots’un Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, Türkiye’de robot satışlarının yıllar bazında yüzde 15 ila 35 oranında artmaya devam ettiğini belirtiyor
Kategori:Robot - İHA - Otonom Araba - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeSabancı Üniversitesi “Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı” Başlıyor
Sabancı Üniversitesi Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı, siber güvenlik alanında uzman olmak, alandaki kuramsal ve uygulamalı bilgi ve yeteneklerini ilerletmek ve bu konuda başarılı bir kariyere adım atmak isteyen profesyoneller için 2018 Güz döneminde eğitime başlıyor. Programa 7 Eylül 2018 tarihine kadar kayıt yapılabilecek.
Kategori:Ar-Ge - Teknoloji - Bilim - Eğitim - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeNetmarble’ın yeni oyunu Phantomgate İçin Ön K Başlıyor
Dünyanın en hızlı büyüyen mobil oyun firması Netmarble Corporation, bugün iOS ve Android cihazlar için geliştirdiği yepyeni macera RPG oyunu Phantomgate'i yayınladığını duyurdu.
Kategori:Digital Oyun - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeVeri Koruma Uzmanlarına Yoğun Talep Var
Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı“ Veri Koruma ve iş sürekliliğine olan ilginin artması veri koruma uzmanlarına olan ihtiyacı tetikledi. Gençler bu alanda kariyer yapmalı! ”
Kategori:Insan Kaynakları - Tarih: 16 Ağustos 2018, Perşembeİnternet Üzerinden Fatura Ödeme Alışkanlık Yaptı
Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2018 yılının Temmuz ayı verilerini açıkladı. BKM’nin verilerine göre, Temmuz ayında toplam 73,9 milyar TL kartla ödeme yapılırken, internet üzerinden yapılan kartlı ödemenin ise 13,8 milyar TL’ye ulaştığı belirlendi. İşte Medya Takip Merkezi (MTM)’nin banka ve kredi kartlarının kullanımına yönelik yaptığı araştırmanın detayları…
Kategori:e-Şirket, E-M İmza / E-Fatura / e-Şirket - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeUzmanlar Uyarıyor:Trafikte “Çevrimiçi” Olma !
9 günlük Kurban Bayramı tatili Cuma akşamı itibariyle başlıyor, milyonlarca kişi kara yoluyla aile veya tatil sebebiyle şehirlerarası yola çıkmaya hazırlanıyor. Trafik kazalarına neden olan etmenlerden biri de direksiyon başında cep telefonu kullanımı. Bayram tatili öncesinde araç kullanırken telefonlarını ellerinden bırakmayanlara uyarıda bulunan Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Selin Karabulut, “Araç kullanırken telefonla ilgilenmek el, göz ve bacaklardaki koordinasyonun bozulmasına, dikkatin dağılmasına, dikkati sürdürmede güçlüğe, karar verme yetisinde zayıflamaya ve tereddüt gibi riski oldukça artıran etkilere neden olabilir” uyarısında bulundu.
Kategori:Internet Gelişimi&Sosyolojisi - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeZyxel Turizm Sektöründen Umutlu
Turizm sektörüne odaklanan ve pazara özel çözümlere yatırım yapan Zyxel, hedef büyüttü.
Kategori:Internet Erişim Servisleri - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeYeditepe Üniversitesi Toplum 5.0’a Geçti
Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi Yüksek Lisans Programı ile “Endüstri 4.0”dan “Toplum 5.0”a geçerek 21. yüzyıl dijital toplumunun öğrenme ve öğretme dinamiklerinin şekillendiriyor
Kategori:Ar-Ge - Teknoloji - Bilim - Eğitim - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeTürk Telekom OTAŞ Hisselerinin Devri için BTK'ya Başvurdu
Türk Telekom, OTAŞ'ta bulunan % 55'lik hissesinin, ortak girişim şirketi aracılığıyla devralınmasıyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) izin başvurusunda bulundu.
Kategori:Sabit Telekom Operatörleri - Tarih: 16 Ağustos 2018, PerşembeTürk Telekom Artık ABD’ye Reklam Vermeyecek
ABD hükümetinin Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlarına tepki olarak sosyal medya üzerinden başlatılan “ABD’ye reklam verme” kampanyasına Türk Telekom da katıldı. Dijital reklam pazarında ABD kaynaklı platformlara ayırdığı reklam bütçelerini kesen Türk Telekom, yerli platformları desteklemek adına Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli SSP (supply side platform – yayıncılar için reklam teknolojileri platformu) firması Admatic Grup ile anlaştı.
Kategori:Mobil Telefon Operatörleri - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaAkut, Büyük Marmara Depremi’ni Anacak
Ülkemize ‘’arama-kurtarma’’ konusunda verdiği gönüllü hizmetlerle tanınan AKUT, 16 Ağustos Perşembe’yi 17 Ağustos’a bağlayan gece gerçekleştireceği etkinlikle hem de konuşmacıların ve depremde kurtarılan afetzedelerin konuşmalarıyla Büyük Marmara Depremi’ni anacak, böylesine büyük afetler karşısında neler yapılması gerektiğine bir kez daha vurgu yapacak.
Kategori:Toplum/Sosyoloji - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaMicrosoft Kaizala Türkiye’de Kullanıma Sunuldu
Microsoft’un geniş katılımlı güvenli grup iletişimi ve iş yönetimine yönelik mobil uygulaması olan Microsoft Kaizala, Türkiye’de kullanıma sunuldu. Office 365 ile uyumlu olarak çalışan mobil uygulama, kurumların etkili iletişim kurma ve birlikte çalışma yollarını geliştiriyor, iş akışı yönetimine, raporlama ve analizlere yönelik kolaylıklar sunuyor.
Kategori:Mobil Uygulamalar - Tarih: 15 Ağustos 2018, Çarşamba“ Eyvah Şifremi Unuttum” Derdine Son Verecek 5 Teknoloji
Güncel bir araştırma, kullanıcıların ortalama 90 çevrimiçi hesabı bulunmasına rağmen %89’unun bütün hesapları için aynı şifreyi ya da iki şifreden birini kullandığını ortaya koyuyor. Komtera Teknoloji’nin güvenlik uzmanları, yakın gelecekte şifre kullanımını ortadan kaldıracak 5 teknolojiyi sıralıyor.
Kategori:Bilişim Teknolojileri - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaAçık Grubu’nun Yeni İletişim Direktörü Hande Özay Yağcı Oldu
Telekomünikasyon, Havacılık ve savunma sanayi, iklimlendirme, veri merkezleri sistem entegrasyonu ve endüstriyel bina inşaatı, siber güvenlik alanlarında faaliyet gösteren Açık Grubu’nun Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine sektörün deneyimli ismi Hande Özay Yağcı atandı.
Kategori:Insan Kaynakları - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaTeleperformance, Türkiye’yi Uyardı
Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) için hazırlık yapmayan kurumları bekleyen büyük ticari riskler konusunda uyarıyor. Verinin ekonomi için en değerli yakıtlardan biri haline geldiğinin altını çizen Teleperformance Türkiye DPO’su ve Bilgi Güvenliği Direktörü Ercüment Arı, günümüzde karşı karşıya kalınan siber güvenlik tehditlerini şöyle özetliyor: "Eskiden 'siber tehdit' derken sadece zararlı yazılımlardan bahsederdik. Bugün ise otomatize ve sofistike hedefli saldırılar, kimlik avı, fidye yazılımlar, DDoS saldırıları, mobil bankacılık güvenlik açıkları, organize sosyal mühendislik, kişisel verilerden yapılan profilleme ile davranışsal yönlendirme gibi güvenlik tehlikeleriyle karşı karşıyayız."
Kategori:Kişisel Gizlilik ve Kimlik Tanıma - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaGeneral Mobile Türkiye’nin ‘En Büyük Yerli’ Cep Telefonu Fabrikası İçin Harekete Geçtiğini Açıkladı
General Mobile’ın yıllık 2,5 milyon adet üretim kapasiteli yeni fabrikası faaliyete geçti. 2018 sonu itibariyle hedef, üretim kapasitesini 4,4 milyon adete çıkarmak.‘En Büyük Yerli’, yeni fabrika yatırımı ile bu sene 155 milyon TL’lik ihracat hedeflerken, faaliyette olduğu ülke sayısını da 45’e çıkaracak.
Kategori:Akıllı Telefonlar - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaAkıllı Araç Platformu 100 bin Dolarlık Yatırım Aldı
Akıllı araç platformu OTTOO, StartersHub ve Angel Effect ortaklığında 100 bin dolarlık yatırım aldı.
Kategori:Yapay Zeka (AI - Artificial Intelligence) - Tarih: 15 Ağustos 2018, ÇarşambaVeri Bilimi ve Yapay Zekâ Çalıştayı Sona Erdi
İstanbul Şehir Üniversitesi’nde, Veri Bilimi Programı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından‘’Veri Bilimi ve Yapay Zekâ Çalıştayı” düzenlendi.Dragos Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve sektör temsilcilerinin de konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik, iş dünyasından ve öğrencilerden yoğun ilgi gördü.
Kategori:Yapay Zeka (AI - Artificial Intelligence) - Tarih: 15 Ağustos 2018, Çarşambaturk-internet.com'a son bir hafta boyunca girilen haberleri gün gün izlemek ve okumak için buraya tıklayabilirsiniz.