vBulletin tracker
20 Nisan 2018, Cuma   |   English
Kullanıcı Adı:  Şifre: Kayıt Ol     Şifremi Unuttum
Haberler
Bugünkü Tüm Haberler

Girişimcilik Ekosistemi GEC18IST’te Buluştu
Kurumsal yolculuğuna bir startup olarak başladıktan sonra, büyüme sürecinde de Türkiye ve dünyada girişimcilik ekosistemini destekleyen Related Digital, dünyanın dört bir yanından girişimcileri ve sektör uzmanlarını İstanbul'da bir araya getiren Global Girişimcilik Kongresi'ne Destek Sponsoru olarak katıldı.
Kategori:StartUp - Hachatron - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaVodafone, Van Çağrı Merkezi ile 380 Gence istihdam Sağlayacak
Vodafone, ülke genelindeki 11. çağrı merkezini Van’da hizmete açtı.
Kategori:Mobil Telefon Operatörleri - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaRTB House, Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Şirketlerinden Biri
Financial Times 1000: Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Şirketleri 2018 listesi açıklanırken, RTB House teknoloji sektöründeki şirketler arasında 8. oldu
Kategori:Finans - Ekonomi - Şirketler - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaYapı Kredi'nin Yeni Reklam Yıldızı: Robot Sophia
Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, Yapı Kredi’nin ana sponsorluğunda bu yıl 5’incisi düzenlenen Marketing Meetup için İstanbul’a geldi. Basınla buluşan Sophia, Türkçe ‘merhaba’ diyerek başladığı konuşmasının sonunda 23 Nisan’ı kutlamayı da unutmadı. Robot Sophia, ziyareti sırasında Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi’nin yeni reklam filminin çekimlerinde de rol alacak.
Kategori:Yapay Zeka (AI - Artificial Intelligence) - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaMTH Technologies’in Türkiye Ülke Müdürü Ali Kuralkan
Siber güvenlik, mobil e-ticaret ve Nesnelerin İnterneti alanlarında güçlü platformlar ve dijital uygulamalar gerçekleştirmek üzere faaliyet gösteren MTH Technologies’te Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine, sektörün deneyimli isimlerinden Ali Kuralkan atandı.
Kategori:Insan Kaynakları - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaKripto Para, Finans Dışı Alanları da Etkiliyor
Kadir Has Üniversitesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Yeni Medya Konferansı, 18 Nisan Çarşamba günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapıldı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı etkinlikte İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Şebnem Ahi, Gazeteci-Yazar Erkan Öz, Coin-turk.com Genel Yayın Yönetmeni Levent Kurt, 41-29 Grey Ajans Başkanı Alemşah Öztürk, KritoPara Girişimcisi ve Yatırımcısı Oğuz Serdar Yeni Medya-Kriptopara Genel Dönüşümü ve Sektörel Değişimler konularında sunumlar yaptılar.
Kategori:Yeni Ödeme Yöntemleri, e-Para / Yeni Ekonomi - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaYazılım Testlerinin Gündemi: Yapay Zekâ
Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’da, 60 milyar dolar büyüklüğe ulaşan sektörün gündemi değerlendirildi. Etkinlikte, yazılım testi sektöründe yapay zeka kullanımının günden güne artış gösterdiğine dikkat çekildi.
Kategori:Yazılımlar - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaZTE Yasağını Değerlendiren Feng : 'ABD,Kendisine Zarar Verecek' Dedi
Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, ABD'nin Çinli telekomünikasyon gereçleri üreticisi ZTE'ye yönelik yasağını değerlendirdi. Sözcü, "ABD'nin ZTE'ye karşı yürüttüğü faaliyetler kendisine zarar verecek." dedi.
Kategori:Finans - Ekonomi - Şirketler - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaÇatılar da Dijital’e Dönüşecek!
Yakın gelecekte, elektrik üreten ve tüketen çatıların blockchain altyapılı uygulamalarla bağlantı kurup, kendi aralarında güneş elektriği alışverişi yapacak. İlk adımlarından biri olan, güneş enerjisine dayalı kripto para birimi SolarCoin konseptini anlatmak üzere Francois Sonnet de bu sene 3 Mayıs 2018 tarihinde 3’üncüsü gerçekleştirilecek Solarçatı konferansına katılıyor.
Kategori:Enerji Tasarrufu ve Çevre - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaAmazon Prime Üye Sayısı 100 Milyonu Geçti
Amazon kurucusu, yönetim kurulu başkanı ve CEO'su Jeff Bezos, geçtiğimiz günlerde hissedarlara yıllık mektubu gönderdi. İlginç olan içerikti; anket sonuçlarını, anekdotları, son kilometre taşlarını içeren bir liste ve hissedarlara 1997 tarihli mektubun kopyası ile Amazon Web Services (AWS), Alexa, Whole Foods, Amazon Go, Treasure Truck, sürdürülebilirlik, küçük işletme girişimleri, Hindistan'daki büyüme ve iş yaratma konuları vardı.
Kategori:e-İş / e-Ticaret - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaAkıllı Telefon Seçme Kriterleri!
Yeni bir akıllı telefon almayı planlıyorsanız ancak hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinden çok da emin değilseniz, teknoloji odaklı e-ticaret sitesi incehesap.com’un rehber niteliği taşıyan önerilerini inceleyebilirsiniz. İşlemciden kamera özelliklerine, batarya ömründen ekran boyutuna kadar 9 önemli konuya değinen incehesap.com ile ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.
Kategori:Akıllı Telefonlar - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaDünyanın Dijital Erişimli En Büyük Sanal Deposu
thyssenkrupp Group’un materyal uzmanları, tüm ürün ve hizmet yelpazesini dijitalleştiriyor ve dünyanın en büyük sanal deposunda bir araya getiriyor. Dünya genelinde 271 faaliyet tesisinde 3,5 milyon metrekarenin üzerinde depolama alanına sahip olan Materials Services, artık müşterilerine çok daha yakın ve güçlü, kendi kendini geliştiren AI (Yapay Zeka) çözümüyle desteklenen yeni çoklu-kanal yapısı aracılığıyla 150.000'den fazla ürüne ve hizmete günün her saatinde erişim sağlıyor.
Kategori:e-İş / e-Ticaret - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaIntel 2 Yeni Güvenlik Teknolojisini Duyurdu
Günümüzün siber güvenlik ortamı sürekli yeni tehditlerle değişiyor. Intel, uzun süredir silikon teknolojilerden, istemci cihazlara ve buluta kadar her alanda güvenliğe yönelik inovasyonu teşvik ediyor. Intel, geçen yıl sektör liderleriyle yaptığı ortaklıklarla geleceğin güvenlik temelli iş yüklerinin ortaya konmasına yardımcı olmuş ve IoT cihazları için Intel® Secure Device Onboard’u da pazara sunmuştu.
Kategori:Islemci - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaYazılım Testinde Gündem Yapay Zekâ
Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’da, 60 milyar dolar büyüklüğe ulaşan sektörün gündemi değerlendirildi. Etkinlikte, yazılım testi sektöründe yapay zeka kullanımının günden güne artış gösterdiğine dikkat çekildi.
Kategori:Yazılımlar - Tarih: 20 Nisan 2018, Cuma2. Elde Sahte Tapulara Dikkat!
Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma platformu tapu.com, günümüzde sıkça rastlanmaya başlanan sahte tapuların tespitinde kullanıcılara rehberlik edecek önemli bilgileri paylaştı.
Kategori:e-İş / e-Ticaret - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaTrump Broadcom Birleşmesini Engelleyince, Qualcomm Tasarrufa Gitti, 1000 Kişiyi İşten Çıkarıyor
Qualcomm'un, Singapur merkezli rakibi Broadcom tarafından 117 milyar dolarlık devralımı konuşulurken, Trump ulusal güvenlik çerçevesinde, 12 martta yayınladığı bir idari emir ile süreci durdurmuştu. Qualcomm hissedarlarına taahhüt ettiği 1 milyar $'lık maliyet azaltması çalışmalarına, çarşamba günü itibariyle işten çıkarmalarla başladı.
Kategori:Islemci - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaGüzel Olduğu Kadar Zeki De!
Yapay Zeka Gerçek Güzellik Merakla beklenen yapay zeka Sophia, sonunda Türkiye’ye geldi. İnsana en çok benzeyen robot olarak tarihe geçen Sophia, Watsons tarafından yapılan makyajıyla katılımcıların beğenisini toplayarak güzelliğiyle de dikkat çekti.
Kategori:Yapay Zeka (AI - Artificial Intelligence) - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaÇiftlikBank Olayında 6 Şüpheli için Kırmızı Bülten Düzenlendi
Çiftlik bank olayında yeni gelişme 6 şüpheli hakkında kırmızı bülten çıkarıldı şeklinde. Açıklama Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile bugün yapıldı. Açıklamada, 33 şüpheli hakkında soruşturmaya devam edildiği, bu 33 şüpheliden 13 şüpheli atılı suçlardan tutuklu olduğu, 4 şüpheli hakkında da adli kontrol tedbiri uygulandığı, 1 şüphelinin ifadesi alınmasını müteakip salıverildiği, diğer 15 şüphelinin ise haklarında çıkarılan yakalama kararları doğrultusunda halen arandıkları, bu şüphelilerden 6’sı hakkında kırmızı bülten düzenlendiği” ifadelerine yer verildi.
Kategori:Sanal Dolandırıcılık / Siber Suç - Tarih: 20 Nisan 2018, CumaLogo Yazılım, İnsansı Robot Sophia’yı Çocuklarla Buluşturdu
Hong Konglu Hanson Robotics şirketi tarafından Audrey Hepburn’den ilham alınarak tasarlanan Sophia, dünyanın ilk insansı robotu olma özelliğini taşıyor. Suudi Arabistan tarafından verilen vatandaşlıkla “dünyanın ilk vatandaş robotu” unvanına sahip olan Sophia, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu komitesi üyesi.
Kategori:Robot - İHA - Otonom Araba - Tarih: 20 Nisan 2018, Cuma'Operation Parliament' Tüm Dünyada Yüksek Profilli Kurumları Hedef Alıyor
Kaspersky Lab’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika için düzenlediği Cyber Security Weekend etkinliğinde yeni bir siber casusluk saldırısı duyuruldu. “Operation Parliament”, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgesi odaklı olmak üzere tüm dünyada yüksek profilli kurumları hedef alıyor. 2017’den beri etkin olan saldırılar yasama, yürütme ve yargı alanlarında üst düzey kurumları hedef alıyor. Uzmanlar aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Ürdün, Filistin, Mısır, Kuveyt, Katar, Irak, Lübnan, Umman, Cibuti ve Somali’nin de yer aldığı toplam 27 ülkede, kamu ve özel sektördeki büyük kuruluşların saldırıya uğradığını tespit etti.
Kategori:Güvenlik - Tarih: 20 Nisan 2018, Cumaturk-internet.com'a son bir hafta boyunca girilen haberleri gün gün izlemek ve okumak için buraya tıklayabilirsiniz.